jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۷۳۶۹۸   ۲۵ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۴:۱۴

استقلال اگر امشب پیکان را ببرد با ۵۲ امتیاز به احتمال فراوان نایب‌قهرمان لیگ می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین ،  البته تراکتور و فولاد هم ۴۷ امتیازی هستند و مثل استقلال با تیم‌هایی بازی دارند که برای بقا می‌جنگند پس کار هیچ تیمی راحت نیست. سپاهان و شهر خودرو هم که پنجم و ششم هستند (و شانس سهمیه دارند) با هم بازی دارند! بازنده این بازی نه تنها با نایب‌قهرمانی خداحافظی می‌کند بلکه شانس کسب سهمیه را هم از دست می‌دهد و نتیجه مساوی صد درصد به سود استقلال و تراکتور و فولاد است.

استقلال با توجه به تفاضل گل خوبی که دارد (۲۱+) با برتری بر پیکان به احتمال ۹۰ درصد نایب‌قهرمانی و به احتمال صد درصد سهمیه آسیای خود را قطعی می‌کند، اما مسلماً جدال با شاگردان ویسی ساده نیست و استقلال اگر حریف را دست‌کم بگیرد یا به فکر دربی باشد، مسلماً امتیاز می‌دهد. امشب باید دید شاهد زوج جذاب دیاباته-قایدی خواهیم بود یا نه؟ اگر این دو نفر کنار هم بازی کنند کار پیکانی که این روز‌ها خیلی سخت گل می‌خورد دشوار خواهد شد. در اصفهان سپاهان بدون قلعه‌نویی به مصاف شهر خودرو با انگیزه می‌رود که نزدیک بود استقلال را ببرد. این شاید مهم‌ترین بازی امشب باشد که حساسیت فراوانی دارد. هر دو تیم در نیم‌فصل دوم انتظارات را برآورده نکردند و در آسیا هم نتایج خوبی نگرفتند (سپاهان ۴ بر صفر مغلوب السد قطر شد) تیم برنده با ۴۸ امتیاز منتظر توقف سایر مدعیان می‌ماند، اما بازنده وارد حواشی بسیاری می‌شود و باید با کسب سهمیه آسیای سال آینده خداحافظی کند.

یکی از تیم‌هایی که می‌تواند بیشترین بهره را از این جدال‌های داغ امشب ببرد فولاد خوزستان است. شاگردان نکونام در جم به مصاف پارس جنوبی می‌روند و اگر ببرند مسلماً شرایط جدولی خوبی پیدا می‌کنند، اما فراموش نکنیم که پارس جنوبی هر چه دارد باید در این بازی رو کند تا به همراه شاهین نیفتد. دربی تبریز هم که حساسیت‌های خود را دارد. بازی رفت را ماشین‌سازی بر خلاف تمام پیش‌بینی‌ها برد (البته خطیبی بعد از آن بازی به طرز مشکوکی رفت) و حالا تراکتور روحیه انتقامی دارد. یکی می‌خواهد دوم شود و سهمیه آسیا بگیرد و یکی می‌خواهد در لیگ برتر بماند. دو تیم هم که می‌دانید همچنان مثل استقلال و پرسپولیس مالک مشترک دارند! خلاصه این که امشب از ساعت ۲۰:۴۵ تب لیگ داغ داغ می‌شود و استقلال می‌تواند با غلبه بر پیکان حتی جشن نایب‌قهرمانی هم بگیرد. پس از پای گیرنده‌های خود تکان نخورید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها