jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۷۳۵۸۰   ۲۴ مرداد ۱۳۹۹  |  ۰۲:۱۵

در شرایطی که اولین محموله واکسن‌های کرونای روسیه ظرف دو هفته دیگر آماده عرضه می‌شوند، این کشور ناایمن بودن واکسن‌های خود را تکذیب کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، واکسن‌های یادشده توسط مؤسسه تحقیقاتی گاملیای روسیه تولید شده‌اند. جوسازی رسانه‌های غربی بر علیه واکسن کرونای روسیه باعث شده میخائیل موراشکو وزیر بهداشت روسیه ادعاها در مورد غیرقابل اعتماد بودن واکسن تولیدی این کشور را بی اساس توصیف کند.
 
وی در گفتگو با رسانه‌های محلی در این مورد گفته است: همکاران غربی ما با توجه به قابلیت رقابتی واکسن روسی تلاش می‌کنند دیدگاه‌هایی را مطرح کنند که از نظر ما کاملاً غیرمنصفانه است. این واکسن بر مبنای مطالعات علمی تولید شده و دیگر کشورها نیز با مطالعات مشابه در حال آزمایش واکسن‌های خود هستند.
 
در عین حال سخنگوی سازمان بهداشت جهانی در روز سه شنبه از تماس نزدیک با روسیه برای ارزیابی کیفی واکسن تولیدی این کشور خبر داد. به گفته وی از این طریق میزان امنیت و کارآیی واکسن یادشده با انجام آزمایش‌هایی مشخص می‌شود و این کار در مورد همه واکسن‌ها صورت می‌گیرد.
 
تارک جاسارویچ در این مورد گفته است: هر کشوری دارای نهاد قانونگذاری ملی برای تأیید استفاده از داروهای مختلف در خاک خود است و سازندگان این داروها از سازمان بهداشت جهانی نیز درخواست صدور تائیدیه می‌کنند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها