jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۷۳۴۹۱   ۲۲ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۰:۰۴

قبیله العکیدات سوریه که علیه نیروهای اشغالگر آمریکایی و مزدورانش اعلام قیام کرده است به اشغالگران و مزدورانش در نیروهای سوریه دموکراتیک(قسد) یک ماه مهلت داد تا موارد مورد درخواستش را اجرایی کنند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، قبیله العکیدات در پایان نشست بزرگانش در حومه دیر الزور شرقی در بیانیه ای به نیروهای ائتلاف بین المللی به رهبری ایالات متحده آمریکا و نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) یک ماه مهلت داد خواسته های قبیله را به مرحله اجرا بگذارند.
 
این قبیله، نیروهای اشغالگر و قسد را که حاکم بر این منطقه محسوب می شوند عامل اصلی نا امنی و بی ثباتی در دیر الزور معرفی و این دو را مسئول ترور شخصیت های مهم منطقه که آخرین آنها مطشر الهفل یکی از شیوخ این عشره دانست.
 
قبیله العکیدات در بیانیه خود خواهان تشکیل کمیته مستقل حقیقت یاب درمورد ترور یکی از شیوخ خود شده و بر تسلیم اداره امور دیر الزور به مردم و ساکنان آن به دور از قیمومیت هر طرف خارجی و آزادی تمامی زندانیان بی گناه و اعطای اجازه خروج به زنان و کودکان از اردوگاه ها تاکید کرد.
 
در بخش دیگری از این بیانیه به ائتلاف بین المللی و تمامی قدرت های حاضر در منطقه توصیه شد تا روند اوضاع را به سوی راه حل سیاسی در سوریه پیش ببرند.
 
در پایان هم یک ماه به قدرت های مورد خطاب بیانیه مهلت داده شد تا خواسته های قبیله به اجرا در آید.
گفتنی است پیش از این نیز این قبیله بر قیام عمومی وانتفاضه علیه اشغالگران آمریکایی تاکید و برعزم خود برای اخراج نیروهای اشغالگر از خاک سوریه تاکید کرده بود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر