jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۳۴۴۰   ۲۲ مرداد ۱۳۹۹  |  ۰۸:۴۹

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا از عدد 20 میلیون و تعداد درگذشتگان نیز از عدد 700 هزار گذشته است و این آمار هر روز در حال افزایش است.

به گزارش جام جم آنلاین ، در حالی که موج عظیم کرونا ادامه دارد و روز به روز به تعداد قربانیان اضافه می شود اخبار مربوط به این ویروس را مرور می کنیم:

* آمریکا، برزیل، هند، روسیه، آفریقای جنوبی ، مکزیک، پرو، کلمبیا، شیلی و اسپانیا بیشترین تعداد مبتلایان به کووید19 را در خود جای داده اند. در رده های بعدی کشورهایی با بیشترین آمار ابتلا ایران، بریتانیا، عربستان سعودی، پاکستان، بنگلادش، آرژانتین ، ایتالیا، ترکیه، آلمان و فرانسه قرار دارند.

*بریتانیا با عظیم ترین نرخ بیکاری از سال 2009 تاکنون مواجه شده است. نرخ بیکاری در این کشور به عدد 3.9 درصد رسیده است. این کشور از جمله کشورهایی در کل جهان است که با شدیدترین نرخ ابتلا و مرگ و میر روبرو است. این کشور بعد از آمریکا و برزیل بیشترین تعداد فوت شده را در خود جای داده. شیوع کرونا در این کشور به شدت بر روی بخش های مختلف اقتصادی تاثیر گذاشته و باعث بیکاری جمعیت زیادی شده است که بدترین وضعیت موجود از سال 2009 تاکنون است.

*به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا در ایالات متحده آمریکا، دولت این کشور قصد دارد محدودیت های شدیدتری را در مرز با مکزیک اعمال کند. مکزیک یکی از بدترین کشورها در زمینه شیوع کرونا است. تا این لحظه 485 هزار و 836 تن مبتلا شده اند و بیش از 53 هزار نفر هم جان باخته اند. در 24 ساعت اخیر این کشور فقط 705 قربانی داشته است.

*پروازهای داخلی در استرالیا همچنان تعطیل است. این کشور 21 هزار و 713 مبتلا دارد و 331 قربانی. در استرالیا قوانین قرنطینه ای و منع رفت و آمد برقرار است.

*تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کشور ژاپن برای نخستین بار از زبان شیوع در این کشور به زیر هزار نفر در روز رسید. مقامات بهداشتی این کشور امیدوار هستند شیوع کرونا در این کشور به مرحله کنترل نسبی برسد.

*محققان می گویند شرایط بدنی کودکان به گونه ای است که می توانند به همان راحتی که سرماخوردگی را منتقل می دهند کرونا را هم به دیگران منتقل کنند. در ابتدای شیوع تصور می شد که کودکان نمی توانند به راحتی ناقل ویروس کرونا باشند اما اکنون این نظریه کاملا برعکس شده است.

*شیوع ویروس کرونا در میان کودکان در ایالات متحده آمریکا در چهار هفته اخیر جهش 90 درصدی داشته است. تست کرونای 97 هزار کودک در این مدت مثبت اعلام شده است. بازگشایی مدارس در آمریکا می تواند نرخ شیوع بین کودکان این کشور را حتی بدتر هم بکند.

*وضعیت در ایتالیا بهتر می شود. در شرایطی که برخی از کشورهای اروپایی وارد فاز شدید و دوم شیوع کرونا شده اند در ایتالیا اوضاع بهتر است و نرخ ابتلا و مرگ و میر پایین آمده.

*با افزایش تسهیل محدودیت‌های قرنطینه‌ای در اروپا فعالیت‌های کارخانجات منطقه یورو برای اولین بار از اوایل ۲۰۱۹ به این سو، به رشد بازگشت.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها