Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۲۷۳۰۵۱ ۱۵ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۹:۰۲

عملکرد سامانه نیما نشان می‌دهد که از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا پایان تیرماه رقمی معادل ۴ میلیارد و ۲۴۰ میلیون یورو ارز حاصل از صادرات در این سامانه به فروش رسیده و تراز عرضه در این سامانه مثبت بوده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران در گزارشی به عملکرد سامانه نیما در چهار ماهه نخست امسال پرداخته و نوشته است: در چهار ماهه نخست 99 همچنین 2 میلیارد و 711 میلیون یورو خرید برای واردات از طریق سامانه نیما انجام شده است.
 
براساس این گزارش، عرضه ارز حاصل از صادرات نسبت به خرید ارز برای واردات طی مدت مورد گزارش 1.6 برابر بوده و تراز عملیات بازار ثانویه از حیث فروش ارز مثبت بوده است. اتاق بازرگانی تهران خاطرنشان کرده که میانگین ماهانه عرضه ارز حاصل از صادرات طی سه ماهه منتهی به تیرماه 99 برابر با 488 میلیون یورو بوده است.
 
صادرکنندگان به ترتیب در ماه‌های فروردین، اردیبهشت، خرداد و تیر معادل 531 میلیون یورو، یک میلیارد و 231 میلیون یورو، یک میلیارد و 85 میلیون یورو و یک میلیارد و 446 میلیون یورو ارز حاصل از صادرات خود را در این سامانه به فروش رسانده‌اند.
 
از سوی دیگر نیز واردکنندگان از طریق سامانه نیما به ترتیب در ماه‌های اشاره شده 414 میلیون یورو، 763 میلیون یورو، 618 میلیون یورو و 916 میلیون یورو ارز برای واردات خود خریداری کرده‌اند. تراز عرضه ارز نیز در فروردین ماه 117 میلیون یورو، در اردیبهشت ماه 468 میلیون یورو، 467 میلیون یورو و 530 میلیون یورو بوده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر