Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۲۸۹۸ ۱۴ مرداد ۱۳۹۹  |  ۲۳:۵۶

یک مقام ارشد مقابله با کرونا در آمریکا اعلام کرد با وجود تاکید ترامپ برای استفاده از هیدروکسی کلروکین برای درمان کرونا، هیچ شواهدی مبنی بر تأثیر این داروی ضد مالاریا برای درمان بیماری کووید-۱۹ وجود ندارد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا مدت‌هاست که استفاده از داروی ضد مالاریای هیدروکسی کلروکین را به عنوان درمانی برای کروناویروس ترویج می‌کند اما آزمایش‌های انجام شده روی این داروی مورد استفاده در درمان کووید-۱۹ توسط نهادهای بین‌المللی بهداشتی، تأثیرات جانبی این ترکیب را بر بیماران نشان داده و استفاده از آن رد شده است.
 
دکتر آنتونی فاوسی، متخصص ارشد بیماری‌های عفونی آمریکا نیز هیدروکسی کلروکین را به عنوان درمان کرونا رد کرده است.
 
آزمایشات این دارو پس از آنکه هیچ نتیجه مثبتی نداشت از سوی سازمان جهانی بهداشت (WHO) متوقف شده و به طور کلی به ندرت برای بیماران کرونا تجویز می‌شود.
 
بنا بر گزارش اسپوتنیک، به رغم تاکید مقامات بهداشتی آمریکا مبنی بر بی تاثیر بودن هیدروکسی کلروکین، ترامپ همچنان بر استفاده از آن به عنوان داروی کرونا تاکید دارد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

کرونا قوی‌تر از همیشه

کرونا قوی‌تر از همیشه

حقیقت این است که قدرت ویروس کرونا افزایش یافته‌است. اگر تا چند ماه پیش در یک جمع ده نفره، یک مبتلا وجود داشت و کسی هم ماسک نداشت، تنها، سه یا چهار نفر از آنها مبتلا می‌شدند، حالا اما در آن جمع ده نفره اگر همه ماسک به صورت نداشته باشند، همه آن ده نفر مبتلا می‌شوند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش