jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۷۲۷۴۶ ۱۲ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۱:۴۵

در حالی که بر اساس مصوبه بانک مرکزی بانک ها ملزم به پرداخت وام ازدواج به جوانان هستند برخی بانک ها با انواع مانع تراشی ها از پرداخت وام سر باز می زنند.

به گزارش جام جم آنلاین در حالی که هم اکنون بخش محدودی از مردم ایران کارمند رسمی دولت به شمار می روند بانک سپه از متقاضیان وام ازدواج نامه کسر از حقوق کارمند رسمی دولتی مطالبه می کند!

این در حالی است که در بخشنامه بانک مرکزی صرفا یک ضامن معتبر و سفته به عنوان تضمین وام 50 میلیون تومانی ازدواج قید شده است!

علاوه بر این بانک مرکزی برای تسهیل پرداخت وام ازدواج یارانه افراد را به عنوان وثیقه وام ازدواج مجاز تلقی کرده است با این حال برخی بانک ها به بخشنامه بانک مرکزی تمکین نمی کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر