jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۲۴۷۶ ۰۸ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۰:۵۰

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان نزدیک به 17 میلیون نفر قرار دارد.

به گزارش جام جم آنلاین ، پاندمیک کرونا به شدت در جهان تاخت و تاز می کند و به یک فاجعه انسانی تبدیل شده است.

آنچه در ادامه می آید مروری بر آخرین اخبار مربوط به ویروس کرونا در سراسر جهان است.

*بر خلاف تصور، ایالات متحده آمریکا هنوز در موج اول پاندمیک کرونا به سر می برد و وارد مرحله دوم نشده است.

*نرخ بیکاری در آمریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا و تاثیرات سنگین و منفی آن بر روی بخش های مختلف اقتصادی نرخ بیکاری را در این کشور 17 درصد افزایش داده است.

*ایالت فلوریدای آمریکا در یک شبانه روز با 191 فوتی کرونا مواجه شد تا رکورد جدید و هولناکی در زمینه مرگ و میر ناشی از کرونا در این ایالت ثبت شود.

*شیوع ویروس کرونا در قاره اروپا به زودی به شکل همه گیر وارد موج دوم خواهد شد.

*گرفتن تست از افرادی هم که به ظاهر کرونا ندارند از سوی کارشناسان به عنوان یکی از راهکارهای کنترل شدید ویروس کرونا و همه گیر شدن آن اعلام شده است.

*مطالعات جدید نشان داده است که آسیب رسیدن به قلب در پی ابتلا به کرونا یک فرضیه نیست و واقعیت دارد. افراد مبتلا به کرونا حتی در صورت بهبودی کامل دچار عارضه ها و نارسایی هایی قلبی خواهند شد. همچنین این یافته ها حاکی از این است که ویروس کرونا همانند حملات قلبی می تواند به قلب آسیب شدیدی بزند.

*دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا که مدتی پیش علیرغم مخالفت دانشمندان و محققان، داروی هیدروکسی کلروکین یا همان داروی مخصوص مالاریا را به عنوان دارویی مناسب برای درمان کرونا معرفی کرده بود بار دیگر به استفاده از این دارو اصرار ورزید این در حالی است که تحقیقات مختلف نشان داده است داروی هیدروکسی کلروکین تاثیری بر روی بهبودی حال بیماران ندارد. در توییتر ویدئویی از او منتشر شد که این دارو را به عنوان درمان قطعی کرونا معرفی می کند اما این توییت بلافاصله پاک شد.

*نرخ ابتلا به ویروس کرونا در بریتانیا در طی یک هفته 30 درصد بالاتر رفت. 119 مورد فوتی جدید در 24 ساعت اخیر در این کشور ثبت شده است.

*ارزیابی ها نخستین حاکی از آن است که افراد قد بلند نسبت به افراد قد کوتاه در خطر بیشتر ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند. این ارزیابی های اولیه هنوز ثابت نکرده چه ارتباطی با قد بلندی و ابتلا به کرونا وجود دارد.

*محققان دانشکده پزشکی هاروارد با شناسایی نورون های بویایی که در پی ابتلای فرد به ویروس کرونا قدرت آنها برای بویایی از بین می روند کشف کردند که فرد شاید حس بویایی خود را در پی ابتلا به کرونا از دست بدهد اما این مشکل دائمی نخواهد بود و بر خلاف تصور فرد بعد از مدتی بویایی خود را به دست می آورد.

*تحقیقات جدید بر روی اثبات این موضوع که آیا داروهای درمان بیماری آرتروز بر روی کنترل شدت کرونا تاثیر دارد یا خیر آغاز شده است.

*شرکت مدرنای آمریکا که تست نهایی واکسن ضدکرونا بر روی 30 هزار نفر را آغاز کرده امیدوار است تا پایان سال 2020 میلادی دوز انبوهی از این واکسن را روانه بازار جهانی کند.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

نگاه راهبردی به بحران کرونا

نگاه راهبردی به بحران کرونا

نیروهای مسلح در همه کشورهای دنیا، نقش مهمی در مدیریت بحران‌ها ایفا می‌کنند و حتی اگر وظیفه اصلی در این زمینه به‌عهده آنان قرار نگیرد، حتما نقشی محوری در کنترل شرایط بحرانی به آنها سپرده خواهد شد.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش