jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۷۲۲۵۵   ۰۵ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۷:۱۳

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: آمار بستری‌های ناشی از کرونا و مراجعان به بیمارستان بزرگ دزفول ۳۸ درصد کاهش یافته است اما این شهرستان همچنان در وضعیت قرمز به سر می برد.

به گزارش جام جم آنلاین ، مهر نوشت: مهدیه توکلی اظهار کرد: به دلیل رعایت نسبی پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم و تلاش شبانه‌روزی کادر بهداشت و درمان، آمار بیماران مبتلا به کووید – ۱۹ در دزفول در هفته‌های اخیر سیر نزولی داشته است.

وی افزود: آمار مراجعه‌کنندگان به بیمارستان و بستری‌های ناشی از کرونا در دزفول در حال حاضر نسبت به زمان اوج بیماری حدود ۳۸ درصد کاهش داشته است اما این شهرستان همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول تصریح کرد: این کاهش می‌تواند شکننده باشد. بنابراین در صورت بی‌توجهی مردم نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی شاهد بازگشت به اوضاع بحرانی و افزایش تعداد موارد بستری و فوت خواهیم بود.

توکلی در پایان بر استفاده از ماسک، شستن دست‌ها، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از برگزاری مجالسی از قبیل تشییع، ترحیم و عروسی از سوی مردم تأکید کرد.

به گزارش مهر، شهرستان دزفول پس از اهواز دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها