jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۲۷۱۹۹۰   ۰۱ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۴:۲۳

در جریان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل در کمتر از یک ساعت بیش از ۲۳ هزار واحد افت کرد تا به زیر کانال یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحدی سقوط کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تجارت‌نیوز، در جریان معاملات اول وقت امروز بازار سهام شاخص کل بورس با سقوطی ۲۳ هزار واحدی در کمتر از یک ساعت ضمن سقوط به زیر کانال یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحدی به روند نزولی روز گذشته خود ادامه داد. این در حالی بود که در ابتدای معاملات امروز کمی جو حاکم بر نمادها مثبت‌تر بود اما با گذشت زمان، فشار عرضه در بسیاری از نمادها افزایش یافت و صف‌های فروشی که در بازگشایی برچیده شده بودند مجددا تشکیل شده‌اند.
 
در میان نمادهای بورسی اگر چه شتران و حکشتی با معامله در محدوده مثبت و نزدیک به صف خرید به ترتیب ۱۶۰۰ و ۱۴۰۰ واحد تاثیر مثبت بر شاخص داشتند اما منفی بودن فارس، فولاد و تاپیکو منجر به قرمز شدن شاخص کل شده است.
 
در یک ساعت ابتدایی معاملات بورس بیش از ۶۰۰ هزار معامله انجام شده که طی آن ۲ میلیارد و ۳۷۲ میلیون سهم با ارزشی بالغ بر ۵۱ هزار میلیارد ریال دادوستد شده است. در این مدت ارزش معاملات فرابورس نیز از مرز ۲۵ هزار میلیارد ریال عبور کرده که سه نماد صبا، شگویا و ذوب تاثیرگذارترین نمادها در این بازار بوده‌اند.
 
معاملات امروز بازار سهام در حالی پیگیری می‌شود که امروز عرضه‌اولیه آبادا در حال انجام است. همچنین از امروز کاهش ۲۰ درصدی کارمزد معاملات اعمال می‌شود که این موضوع نیز احتمالا تاثیر مثبتی در تعداد معاملات خواهد گذاشت.
 
در جریان یک ساعت نخست معاملات اگرچه فشار عرضه در اکثر گروه‌های صنعتی مشاهده می‌شود اما گروه خودرویی بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داده و اگر چه نمادهای خگستر و خپارس با صف خرید همراه هستند اما نماد خزامیا صف فروش میلیونی تشکیل داده است. در گروه فراورده‌های نفتی نیز شتران صف خرید و شسپا صف فروش دارد.
 
بورس در حالی امروز یک ساعت ابتدایی خود را پشت سر می‌گذارد که روز گذشته نیز شاخص کل با افتی ۸ هزار واحدی همراه شده بود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

اوایل سال ۹۷ بود که آمریکا از برجام خارج شد و همه تحریم‌ها علیه ایران بازگشت. آن‌طور که کارشناسان اقتصادی و سیاسی تحلیل می‌کنند، تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی‌سابقه بوده و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مختلف شامل شرکت‌های نفتی، خودرویی، لوازم خانگی و غیره از ترس تحریم‌های آمریکا بعد از خروج آنها از برجام، چمدان‌های خود را بسته و کشورمان را ترک کردند.

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

زمانی که بودجه 1400 تقدیم مجلس شد انتقادات زیادی نسبت به اعداد و ارقام و همچنین منابع و مصارف آن مطرح شد، اما باید توجه داشت علاوه بر مشکلات بودجه سال آینده، نظام بودجه‌ریزی در ایران دارای ایراد و اشکالات ساختاری است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر