jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۷۱۸۴۳   ۰۲ مرداد ۱۳۹۹  |  ۰۶:۳۶

تحقیقات تکمیلی بر روی دگزامتازون نشان می دهد که این دارو ممکن است تاثیر مثبتی بر روی درمان بیماری کرونا داشته باشد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل، یک مطالعه در دانشگاه آکسفورد نشان داد کرونایی هایی که آنقدر بیمار هستند که نیاز به مجرای تنفسی دارند  دگزامتازون می تواند خطر مرگ را بیش از یک سوم کاهش دهد.

هیدروکسی کلروکین در جدیدترین آزمایشات خود عملکرد خوبی نداشته است. همان مطالعه آکسفورد نشان داد که داروی مالاریا که مورد حمایت رئیس جمهور ترامپ بود ، برای بیماران مبتلا کرونا تاثیر چندانی نداشته است. داروی هیدروکسی کلروکین به اندازه که تصور می شد بر روی کرونا تاثیرگذار نبوده است. این دارو برای افرادی که به طیف های بسیار شدید کرونا مبتلا شده اند بسیار کم تاثیر بوده این در حالی است که دگزامتازون ها تاثیر بسیار مثبتی بر روی این بیماری دارند.

مطالعات انجام شده در اسپانیا و دانشگاه مینه سوتا آمریکا نشان داد كه هیدروکسی کلروکین بر روی بیماران بد حالی که در شرایط سخت تنفسی بودند هیچ تاثیری نداشته است.

تلاش برای یافتن درمانی که ممکن است جان افراد مبتلا به بیماری کرونا را نجات دهد منجر تلاش های بسیار زیادی شده است. گاه امیدها افزایش یافته و گاه از بین می رود.

مطالعات جدید اطلاعات بیشتری راجع به روش های درمانی کرونا  ارائه می دهد.

محققان انگلیسی تحقیقات خود را در مورد تنها دارویی که برای بهبود اثبات شده یک استروئید ارزان قیمت به نام دگزامتازون معرفی کرده اند. دو مطالعه دیگر نشان داد که داروی مالاریا هیدروکسی کلروکین به افرادی که فقط علائم خفیف دارند کمک نمی کند.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها