jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۱۷۱۸   ۳۰ تير ۱۳۹۹  |  ۰۰:۴۷

روز گذشته ریشی سوناک وزیر دارایی بریتانیا با تندترین انتقادات علیه خود همراه بود و دلیلش چیزی نبود جز استفاده از او ماسک سوپاپ دار.

به گزارش جام جم آنلاین ، زمانی که ویروس کرونا به تازگی در جهان شیوع پیدا کرده بود بسیاری گمان می کردند استفاده از ماسک سوپاپ دار در مقایسه با دیگر ماسک ها بهترین انتخاب است اما اکنون ثابت شده که این نوع ماسک اصلا نباید استفاده شود.

به اعتقاد دانشمندان این ماسک شبیه جت عمل می کند، به این ترتیب که اگر جت آلاینده ترین مواد را وارد اتمسفر کره زمین می کند این نوع ماسک ها نیز ویروس کرونای فردی که این نوع ماسک را زده به راحتی در هوا پراکنده می کند.

دانشمندان تاکید دارند این نوع ماسک باید از دایره انتخاب مردم حذف شود.


بیشتر بخوانید:

علائم جدید ویروس کرونا

راهکارهای ضدعفونی کردن توالت و حمام مشترک با بیمار مبتلا به کرونا

علائم جدید ویروس کرونا / خارش پوست


روز گذشته وقتی که ریشی سوناک از چنین ماسکی در یک مکان عمومی استفاده کرد حتی دانشمندان مستقر در دانشگاه آکسفورد نیز از او انتقاد کردند.

استفاده از این نوع ماسک آنچنان زیر سوال قرار دارد که حتی برخی از دانشمندان می گویند نزدن ماسک بهتر از آن است که نوع سوپاپ دار آن مورد استفاده قرار بگیرد.

این نوع ماسک را استفاده نکنید (عکس)

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر
نبرد با هپاتیت در بارداری

رئیس انجمن متخصصین زنان، زایمان و مامایی ایران می‌گوید دوره بارداری مادر مبتلا به هپاتیت ویروسی B در صورتی كه كبدش خیلی گرفتار نباشد، به‌خوبی طی می‌شود

نبرد با هپاتیت در بارداری

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها