Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۷۱۶۵۳ ۲۸ تير ۱۳۹۹  |  ۱۶:۴۲

لیگ برتر فوتبال اخیرا دوباره از سر گرفته شده و بسیاری منتظرند تا چهارمین قهرمانی پیاپی پرسپولیس مسجل شود.

به گزارش جام جم آنلاین ، ادامه لیگ نوزدهم با اما و اگرهای فراوانی برگزار شد چرا که همه گیری ویروس کرونای جدید به شدت کشور را تحت تاثیر قرار داده بود. به دلیل شیوع ویروس کرونا بسیاری از دست اندرکاران فوتبال درخواست تعطیلی لیگ برتر فوتبال را داده بودند اما در نهایت این رقابت ها از سر گرفته شد.

اما در حالی که لیگ برتر در فصل نوزدهم همچنان ادامه دارد به وضوح مشاهده می شود که تعداد زیادی از بازیکنان، مربیان و سایر دست اندرکاران مسابقات و تیم ها از رعایت ساده ترین پروتکل های بهداشتی عاجزند و یا به عبارت دیگر پایبند به این پروتکل ها نیستند.

نخستین نکته به عدم رعایت فاصله اجتماعی در ورشگاه برمی گردد. بازیکنان به راحتی حلقه شادی می زنند و یا یکدیگر را در آغوش می گیرند. قبل و بعد از بازی ازدحام زیادی در کنار زمین مسابقه دیده می شود؛ انگار نه انگار که پاندمیک کرونا کل جهان را زمین گیر کرده است. فاصله اجتماعی به عنوان یکی تاثیرگذارترین معیارهای جلوگیری و کنترل کرونا از سوی بازیکنان و مربیان رعایت نمی شود و این معضل در رختکن ها بیشتر دیده می شود.

نکته بعدی عدم استفاده از ماسک از سوی بسیاری افراد مرتبط با تیم ها هستیم. با اینکه الزام تاکید شده ای بر روی استفاده از ماسک شده اما بسیاری از افرادی که در کنار زمین تردد می کنند ماسک ندارند و علاقه ای هم به استفاده از آن نشان نمی دهند. نکته بدتر اینکه تعدادی از مربیان از جمله امیر قلعه نویی بدون پوشش ماسک در کنفرانس های خبری شرکت می کنند.

شیوع ویروس کرونا تا امروز جان بیش از 13 هزار شهروند را در ایران گرفته اما انگار این تعداد قربانی هنوز زنگ خطری برای بسیاری از فوتبالی ها حساب نمی شود.

 

پروتکل هایی که فوتبالیست ها رعایت نمی کنند

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
انتخاب‌های استقلال احساسی است

انتخاب‌های استقلال احساسی است

انتخاب فرهاد مجیدی یک انتخاب منطقی برای استقلال نبود. احساسی او را انتخاب کردند، درست مثل همین حالا که دارند احساسی و به خاطر فشار تماشاگر، آندره‌آ استراماچونی را سرمربی استقلال می‌کنند.

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

کشوری که فوتبالش اساطیری همانند علی دایی و احمدرضا عابدزاده دارد چرا فردی دیگری را باید به عنوان رییس فدراسیون خود ببیند؟ حالا که برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال مهم ترین رویداد سال جاری به شمار می رود پاسخ به این سوال بسیار مهم است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر