jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۷۰۷۷۱ ۱۸ تير ۱۳۹۹  |  ۱۸:۰۴

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی از بالا رفتن درجه دمای در داخل خودرو تا ۷۰ درجه سانتیگراد خبر داد و گفت: هرگز کودک خود را در داخل خورو‌ها هر چند کوتاه رها نکنید.

به گزارش جام جم آنلاین از میزان، سرهنگ علی همه خانی گفت: یکی از نکاتی که در فصل تابستان باید به آن توجه جدی کرد حضور کودکان در وسیله نقلیه است.

وی گفت: گاهی اوقات فراموش می‌شود که کودکان مانند ما نمی‌توانند درجه حرارت داخل خودروها را تحمل کنند این حرارت گاهی هم برای ما هم غیر قابل تحمل و طاقت فرساست.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور گفت: گاهی برای خرید و یا گرفتن پول از عابر بانک لحظه‌ای می‌خواهیم خودرو را ترک کنیم و در حین رفتن درب‌ها را قفل کرده و با نگاهی محبت آمیز به کودکمان که دست هایش را روی شیشه خودرو گذاشته و با التماس به ما می‌فهماند که «مرا هم با خود ببر» از خودرو فاصله می‌گیریم غافل از اینکه نه برای او راه تنفس گذاشته ایم و نه راه تبادل هوا. به خیال خودمان جای او امن است.

همه خانی ادامه داد: این را بدانید در صورت خاموش بودن ماشین و بالابودن شیشه‌های آن دمای هوا در درون ماشین در روز‌های گرم سال به شدت افزایش پیدا می‌کند و گاهی این دما به راحتی به بیش از ۷۰ درجه سانتیگراد می‌رسد بنابراین هرگز کودک خود را هر چند برای مدت زمان کوتاه، در چنین حالتی در درون وسیله نقلیه رها نکنید، چرا که متاسفانه کودکان آسیب‌های جبران ناپذیری در این شرایطی می‌بینند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت بی‌هوا

مدیریت بی‌هوا

روز‌های تقویم یکی‌یکی سیاه می‌شود، درست مانند آسمان این روزهای کلانشهرهای کشور‌ که غرق دود است اما آلودگی هوا داستان تازه‌ای نیست و این مشکل چند دهه است که برای شهروندان شاخ‌و‌شانه می‌کشد.

پیام امید برای پرستاران

پیام امید برای پرستاران

دیروز در روز پرستار، افراد زیادی به ما تبریک گفتند، اما یک تبریک بیشتر از همه باعث خوشحالی جامعه پرستاری شد؛ پیام تبریک رهبر معظم انقلاب که به جامعه پرستاری امیدی دوباره داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر