jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۷۰۶۴۰   ۱۷ تير ۱۳۹۹  |  ۱۴:۱۴

سرمربی تیم ملی راه متفاوتی را برای ارتباط گیری با همکاران خود در باشگاه ها در پیش گرفته است.

به گزارش جام جم آنلاین ،او به خوبی می داند امکان برپایی نشست با مربیان تیم های باشگاهی در کمپ تیم های ملی با توجه به مشغله کاری آنها در تیم های باشگاهی و حضور بیشترشان در شهرستان ها مهیا نیست به خصوص در دوران کرونایی و اگر هم مهیا شود سالی یکی دو بار این کار انجام می شود و این خیلی به تبادل افکار بین آنها کمک نمی کند.  اسکوچیچ برای انتخاب های درست در تیم ملی و هم چنین هدایت صحیح تیمش در بازی های پیش رو خواهان ارتباط گیری بیشتر با مربیان تیم های باشگاهی و کسب اطلاعات درست از شرایط بازیکنان است. از اینرو نامه ویژه ای برای مربیان تیم های لیگ برتری فرستاده و خواهان ارتباط گیری با همکاران خود در تیم های باشگاهی شده است.

اسکوچیچ در این نامه با اشاره به اینکه خودش پیش تر مربی تیم باشگاهی بوده توضیح داده که تا چه اندازه همکاری و همراهی مربیان تیم های باشگاهی با مربی تیم ملی در موفقیت تیم ملی دخیل است؛ او از مربیان باشگاهی خواسته شیوه کاری خود را برای او و هم چنین فرایند تمرین را به صورت هفتگی برایش گزارش کنند. نه اینکه سرمربی تیم ملی بخواهد به صورت جزیی از شیوه تمرینات باخبر شود یا بخواهد کار مربیان تیم های باشگاهی را ارزیابی کند. هدف سرمربی تیم ملی این است از حجم و شیوه تمرینات بازیکنان تیم ملی مطلع شود و اینکه آنها در تمرینات تیم های باشگاهی با چه شیوه ای تمرین و با چه شیوه ای بازی می کنند.

سرمربی تیم ملی مربیان تیم های باشگاهی را از خود می داند و وظیفه مهمی را به آنها محول کرده است. او خطاب به همکاران خود در تیم های باشگاهی گفته اگر بازیکنی در اردوی تیم تان حضور دارد که می تواند به تیم ملی کمک کند و از چشم من پنهان مانده به من معرفی کنید. اسکوچیچ هم چنین در بخشی از نامه خود به این موضوع مهم اشاره کرد که انتقادات و پیشنهادات مربیان تیم های باشگاهی می تواند منجر به عملکرد بهتر وی در تیم ملی شود و به طور حتم از این موضوع استقبال خواهد کرد.

در بخش پایانی نامه، اسکوچیچ خطاب به مربیان باشگاهی آورده که تمرین بر عهده شما است و انتخاب بر عهده من. از زحمات شما تشکر می کنم و اینکه شرایط من را درک می کنید و اجازه می دهید این همکاری به بهانه کمک به تیم ملی صورت گیرد، ممنونم.

باید دید مربیان باشگاهی در برابر این حسن نیت سرمربی تیم ملی از خود واکنش مثبت نشان خواهند یا خیر. به هر صورت قابل کتمان نیست شکل گیری این همکاری به موفقیت تیم ملی در بازی های پیش رو کمک خواهد کرد. بازی هایی که سرنوشت صعود تیم ملی به جام جهانی ۲۰۲۰ را مشخص خواهد کرد.

تیم ملی برای برگزاری دو بازی با تیم های هنگ کنگ و کامبوج در تاریخ های ۱۷ و ۲۲مهر آماده می شود. پیش از این دو بازی تیم ملی در مصاف دوستانه بازی با سوریه را تجربه خواهد کرد. این بازی قرار است 13 شهریور در استادیوم آزادی تهران برگزار شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
غافل از جوانگرایی

غافل از جوانگرایی

لیگ جهانی والیبال سال 1990 راه‌اندازی شد و در نوع خودش در ورزش جهان بی‌نظیر بود چون هیچ ورزشی در سطح دنیا لیگ نداشته مگر لیگ باشگاهی  اما این لیگ در رده ملی بود.

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر