وزیر راه و شهرسازی ۶ کیلومتر از محور ۴ بانده جاده هراز را صبح امروز افتتاح کرد.
کد خبر: ۱۲۶۸۷۳۲

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، ‌‌وزیر راه و شهرسازی صبح امروز ۶ کیلومتر از محور ۴ بانده ‌هراز در استان مازندران را افتتاح کرد.
‌در این مراسم محمد اسلامی با بیان اینکه ۶ کیلومتر دیگر به باند دوم محور هراز اضافه شد، افزود:‌ ‌با تاکمیل این محور چهارخطه یکی دیگر از وعده‌های دولت درباره افزایش زیرساخت‌های حمل و نقلی محقق می‌شود‌.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در پروژه چهارخطه کردن هراز ‌تعریض مسیر انجام نشده است بلکه جاده جدید احداث شده است، گفت: ‌در این مسیر بزرگراهی، چند دستگاه تونل و پل‌ احداث شد.
وی اظهار داشت: با افتتاح این ۶ کیلومتر محور دو بانده، میزان طول جاده هراز از ۶۶ کیلومتر به ۷۲ کیلومتر افزایش می‌یابد.
اسلامی بیان کرد: بزرگترین تونل جاده هراز به طول ۱۸۰۰ متر‌ امروز با این افتتاح به این پروژه بزرگراهی افزوده می‌شود‌ 
وی اضافه کرد: در ادامه مسیر،  ۲۹ کیلومتر باقی مانده است که در این بخش مسیر هم‌ تونل و پل‌های زیادی وجود دارد که در حال ساخت و تکمیل است.
وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: امیدواریم ‌بخش مربوط به گره‌های اصلی جاده هراز را در این ۲۹ کیلومتر باقی مانده، تا پیش از‌ پایان دولت تکمیل کنیم و زیر بار ترافیک برود.
وی اضافه کرد: نهضت جاده‌سازی در سراسر کشور فعال شده است‌.
 طول کلی این پروژه 48 کیلومتر و شامل سه قطعه است که در جاده آمل به تهران در استان مازندران واقع شده و پیشرفت فیزیکی آن 73 درصد است که تاکنون 20 کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده است.
‌عملیات اجرایی این 6 کیلومتر در منطقه وانا و محدوده لاسم- پلور است که یک رشته تونل به طول 1740 متر و سه دستگاه پل به طول 150 متر با 3800 متر دیواره‌سازی از ویژگی‌های آن محسوب می‌شود.  
‌17 رشته تونل به طول 16.1 کیلومتر و 6 دستگاه پل خاص به طول 378 متر در این پروژه تعریف شده است که این امر حکایت از توپوگرافی خاص منطقه و شرایط سخت در اغلب جبهه‌های کاری این پروژه دارد که تاکنون 8 رشته به طول 7.7 کیلومتر و 5 دستگاه پل به طول 373 متر مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.
‌طبق اعلام قرارگاه خاتم به عنوان پیمانکار پروژه، حجم بالای ترافیک در محور هراز، وجود معارضان دولتی و شخصی، ممنوعیت تردد ادوات سنگین راهسازی در روزهای تعطیل و پایان هفته و کمبود نقدینگی از مهمترین مشکلات اجرای این پروژه است که انجام کار را با سختی و وقفه روبه‌رو کرده است.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها