jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۲۶۸۶۹۳ ۲۱ خرداد ۱۳۹۹  |  ۱۶:۴۵

پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافری برای بازه زمانی یکم تا ۳۱ تیرماه سال جاری، به صورت اینترنتی و حضوری، از روز شنبه ۲۴ خرداد در سراسر کشور آغاز می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، پیش‌ فروش بلیت قطارهای مسافری برای بازه زمانی یکم تا 31 تیر‌ سال جاری، به صورت اینترنتی و حضوری، از روز 24 خرداد ‌در سراسر کشور با نرخ‌های جدید، آغاز می شود.

طبق مصوبه و ابلاغ شورای عالی ترابری، نرخ بلیت قطار به درخواست شرکت‌های ریلی با توجه به افزایش هزینه‌ها از اول تیرماه 99 به صورت متوسط 20 درصد افزایش می‌یابد.

پیش از این شرکت‌های ریلی با توجه به افزایش هزینه‌ها، رشد قیمت قطعات ناوگان و همچنین الزام فاصله‌گذاری اجتماعی بابت جلوگیری از شیوع کرونا درخواست افزایش قیمت بلیت قطار تا 60 درصد را به راه‌آهن ارائه دادند.

شرکت‌ راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران پس از بررسی موضوع باافزایش 40 درصدی قیمت بلیت‌ها موافقت کرد و بابت تأیید به شورای عالی ترابری فرستاد.

شورای عالی ترابری نیز پس از بررسی همه جوانب، با افزایش متوسط 20 درصدی قیمت بلیت قطارها موافقت و این افزایش قیمت را ابلاغ کرد.

طبق گفته معاون مسافری راه‌آهن، با همکاری شرکت‌های ریلی، مقرر شد این افزایش قیمت بلیت از اول تیرماه 99 اعمال شود.

‌پیش فروش بلیت قطارهای مسافری از ساعت 10 صبح روز شنبه 24 تیرماه از طریق اینترنت‌ و مراکز مجاز فروش بلیت قطار به صورت حضوری در سراسر کشور انجام خواهد شد.

طبق اعلام راه‌آهن، به منظور حفظ سلامت مسافران و جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، طرح فاصله گذاری اجتماعی در قطارهای مسافری اجرا می‌شود؛ هموطنان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به صورت شبانه روزی با سامانه صدای مسافر راه آهن با شماره تلفن 5149 تماس بگیرند یا به پایگاه اینترنتی www.rai.ir مراجعه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

باید به تغییر نسخه اندیشید

باید به تغییر نسخه اندیشید

آنچه امروز در عرصه اقتصاد ایران می‌گذرد نشان‌دهنده و حکایتگر وجود مشکلی ساختاری و ساختی در اقتصاد کشور است،‌ مشکلی که رفع آن فقط از طریق بازطراحی بنیادین و انقلابی این اقتصاد و تغییر نسخه کلان حاکم بر آن امکان‌پذیر است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر