jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۸۰۷۷ ۱۳ خرداد ۱۳۹۹  |  ۱۲:۲۶

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی در گفتگو با جام جم آنلاین:

جزئیات آتش سوزی پارک چیتگر / بررسی احتمال عمدی بودن

در اولین ساعات دیشب 12 خرداد، آتش سوزی در محل پارک چیتگر به وجود آمد. ماموران آتش نشانی در کمتر از 10 دقیقه از اعلام خبر توسط مردم منطقه، به محل اعزام شدند و این آتش قبل از ساعت ده شب خاموش شد.

جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار جام جم آنلاین حادثه شب قبل پارک چیتگر را بدون خسارت مالی و جانی خواند و اعلام کرد: «به هیچ فرد یا بنایی خسارت نرسیده و محل حادثه خارج از مسیر رفت و آمد و اتراق افراد بوده است».
 
ملکی علت اصلی شعله ور شدن بیش از حد آتش را کانکسی دانست که در محل وجود داشت و عنوان داشت: «مدتی قبل در محل یک پروژه آب رسانی بوده که پیمانکار پس از اتمام آن، با وجود اخطارهای مسئولین وسایلش را در یک کانکس قرار داده بود. این کانکس پر از مواد نفتی و قابل اشتعال بود و پس از رسیدن آتش به آن شعله های اصلی آتش سوزی شروع شده است».
 
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی عمدی بودن این حادثه را تایید نکرد و اظهار داشت: «کارشناسان ما هنوز عمدی بودن این حادثه را تایید نکرده اند. متولیان پارک هم مدرک رسمی و قابل اتکایی از دخالت انسانی در شروع آتش سوزی ارائه نداده اند».
 
وی با رد شایعات مبنی بر تاخیر 25 دقیقه ای ماموران در رسیدن به محل آتش سوزی گفت: «ساعت 20:59 دقیقه به ما خبر داده شد و سه ایستگاه به محل اعزام شدند. ماموران ما با توجه به اشتباهی که در اعلام آدرس وجود داشت در 8 دقیقه به محل رسیده و عملیات را آغاز کردند و در کمتر از 40 دقیقه آتش را خاموش شد»
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر