jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۶۶۸۷۳   ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۰۸:۲۷

پیشکسوت استقلال می گوید مسئولان لیگ برتر فوتبال ایران در صورت از سرگیری باید تمامی جنبه های بهداشتی را رعایت کنند.

به گزارش جام جم آنلاین ؛ اکنون فوتبال ایران به دو نیم شده، یک عده می گویند لیگ برتر دوباره آغاز شود یک عده دیگر می گویند خیر.

برخی کرونا را بهانه می کنند و برخی هم واقعا از شیوع مجددا آن بابت از سرگیری لیگ نگرانند. به هر حال هر کسی نظر خودش را دارد.

محمد نوازی پیشکسوت باشگاه استقلال در رابطه با اینکه موافق یا مخالف از سرگیری لیگ برتر فوتبال ایران است یا خیر به جام جم آنلاین گفت: بحث سلایق شخصی را کنار بگذاریم. پرسپولیسی ها دلشان می خواهد لیگ ادامه پیدا کند و برخی از تیم ها نمی خواهند. هر کسی دلایل خودش را دارد. ما به نظرات شخصی کاری نداریم. باید صلاح را در نظر بگیریم و بر اساس آن عمل کنیم.

وی عنوان کرد: صلاح جمعی یعنی اینکه باید بررسی کنیم آیا برگزاری مجدد لیگ برتر در این شرایط به صلاح افراد جامعه هست یا خیر. دراینباره باید از هیاهو دوری کنیم و فقط به منطق بپردازیم. منطق راه درست را به ما نشان می دهد. در صورتی که کوچک ترین اغماضی نسبت به آن داشته باشیم تصمیم اتخاذ شده درست نخواهد بود.

این پیشکسوت در پاسخ به این پرسش که آیا موافق این قضیه هست که با اعلام نیمه تمام ماندن لیگ پرسپولیس قهرمان شود یا خیر گفت: پاسخ به این پرسش دغدغه فوتبال ما نیست. دغدغه ما این است که برگزاری لیگ آیا خطر به همراه دارد یا خیر. اگر به دنبال نظر شخصی من هستید باید بگویم بله، خطر دارد. الان کرونا از گوشه و کنار شهر بیرون می زند. فوتبال ریسک است و به نظرم باید بسیار مراقب بود.

نوازی افزود: فوتبال به اندازه کافی دردسر دارد، نباید آن را با حاشیه های بی جهت خراب تر کنیم. باید به اصل فوتبال بپردازیم اما برخی اصرار دارند روی حاشیه هایش مانور دهند چون برایشان منفعت رقم می زند. این خیلی بد است برخی افراد اینچنین به دنبال منافع خود هستند و می خواهند به هر شکل ممکن به این منافع برسند. اسم نمی برم چون تا بوده همین وضعیت در فوتبال ما وجود داشته.

وی درباره برگزاری فوتبال بدون تماشاگر گفت: واقعا به نظر شما فوتبال بدون تماشاگر معنایی دارد؟ فوتبال بدون هوادارانش هیچ چیز نیست. اصلا اصلی ترین انگیزه موجود در فوتبال تماشاگرانش هستند. محروم شدن فوتبال از این سرمایه عظیم اتفاقی است که تقریبا تمام هیجان موجود در فوتبال را از بین می برد.

نوازی  در پایان گفت: به درست یا غلط بودن از سرگیری فوتبال کاری ندارم اما امیدوارم در صورت از سرگیری مجدد فوتبال همه از شر ویروس کرونا در امان باشند و کوچک ترین خطری آنها را تهدید نکند. در صورتی که دیدارها آغاز شد مسئولان باید به دقت تمامی جنبه های بهداشتی را رعایت کنند و کوچک ترین کم کاری در این روند اتفاق نیفتد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما حتما می توانیم

ما حتما می توانیم

خواهر و برادری ژاپنی با هم مدال طلای المپیک توکیو را صید کردند! هر دو جودوکار هستند و هر دو در یک روز در فینال مسابقات حریفان فرانسوی و گرجستانی خود را شکست دادند و قهرمان المپیک شدند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر