jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۶۶۷۷۷ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۰۹:۲۶

یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین مجلات تخصصی حوزه پزشکی در اقدامی نادر از رأی‌دهندگان آمریکایی خواسته است تا در انتخابات ریاست‌جمهوری آتی به دونالد ترامپ رأی ندهند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، ژورنال «لنست» یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین مجلاتی است که در حوزه پزشکی منتشر می‌شود. این ژورنال که از سال ۱۸۲۳ تاکنون مقالات تخصصی حوزه پزشکی را منتشر می‌کند، به ندرت در مسائل سیاسی ورود پیدا کرده است.
 
با این حال، لنست در اقدامی نادر در سرمقاله‌ای به انتقاد شدید از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا پرداخته است.
 
بر اساس گزارش روزنامه تلگراف، این نشریه معتبر علمی به رأی‌دهندگان آمریکایی توصیه کرده است که در انتخابات آتی به ترامپ رأی ندهند.
 
لنست در سرمقاله خود آورده است، ترامپ مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها (سی‌دی‌سی) را به حاشیه رانده که این اقدام برای ایالات متحده و سراسر جهان خطرناک است.
 
در سرمقاله لنست تأکید شده است: جای تردیدی وجود ندارد که ممکن است مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها به ویژه در انجام آزمایش‌ها در مراحل اولیه همه‌گیری اشتباهاتی داشته باشد اما مجازات کردن این نهاد از طریق به حاشیه راندن و محدود کردن آن، راه حل مشکل نیست.
 
لنست اعلام کرد، دولت ترامپ در جریان بحران فعلی کرونا بارها مقامات آمریکایی فعال در زمینه بیماری‌های عفونی را تضعیف کرده است. مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها نیازمند رهبری است که بتواند بدون تهدید به ساکت شدن به رهبری بپردازد.
 
این ژورنال معتبر پزشکی همچنین اعلام کرد، این واهمه وجود دارد که تصمیم ترامپ برای قطع کمک مالی به سازمان بهداشت جهانی باعث کمرنگ‌تر شدن هر چه بیشتر مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها و کاستن از توانایی آن برای همکاری با سایر کشورها در زمینه مقابله با کرونا شود.
 
در ادامه این سرمقاله آمده است: واکنش به تهدیدهای بهداشت عمومی چه به لحاظ داخلی و چه به لحاظ بین‌المللی و نیز پیشگیری از همه‌گیری اجتناب‌ناپذیر بعدی، نیازمند قدرتمند بودن مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها است.
 
لنست در پایان این سرمقاله نوشت: آمریکایی‌ها باید در ژانویه ۲۰۲۱ رئیس‌جمهوری را در کاخ سفید بگمارند که متوجه باشد بهداشت عمومی نباید توسط سیاست‌های حزبی هدایت شود.
توصیه یک مجله معتبر پزشکی: به ترامپ رأی ندهید
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر