jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۶۶۶۴۱ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۴:۰۱

قطر، زدن ماسک برای مردم را هنگام خروج از منزل اجباری اعلام کرد و برای تخلف کنندگان از این مقررات، زندان و پرداخت جریمه در نظر گرفت.

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، در پی افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا، دولت قطر زدن ماسک برای تمامی ساکنان این کشور را اجباری اعلام کرد و برای کسانی که آن را رعایت نکنند، مجازات هایی در نظر گرفت که می تواند تا سه سال زندان و یا ۲۰۰ هزار ریال (۵۵ هزار دلار) نیز برسد.

با این حال، زدن ماسک برای فردی که داخل ماشین خود نشسته و در حال رانندگی است، اجباری نیست.

این مقررات از یکشنبه ۱۷ ماه مه ۲۰۲۰ (۲۸ اردیبهشت) به مرحله اجرا گذاشته می شود و تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد یافت.

قطر با ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار نفر جمعیت اخیرا شاهد افزایش شمار مبتلایان به «کووید ۱۹» است و تاکنون بیش از ۲۸ هزار مورد ابتلا به این ویروس ثبت شده، اما با این حال آمار فوتی ها پایین است. در این کشور تاکنون ۱۴ مورد فوتی ثبت شده که کارشناسان معتقدند علت آن پایین بودن سن افراد و تست اجباری کارگران خارجی است.

قطر در پی شیوع ویروس کرونا، رستوران ها، مساجد و سینماها را بست.

ویروس کرونا موسوم به « کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر