jamejamonline
فرهنگی عمومی کد خبر: ۱۲۶۶۶۰۵ ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۲۲:۳۷

پرونده محوری شماره پنج شنبه؛ بیست و پنج اردیبهشت تهران روزنامه تهران تایمز به مسئله اشغال فلسطین توسط رژیم صهیونیستی می پردازد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر در هفتاد و دومین سالگرد اشغال فلسطین توسط رژیم صهیونسیتی، روزنامه «تهران تایمز» با پرونده‌ای کوشیده است به این سوال مهم پاسخ دهد که آیا «هویت ملی» را نیز می‌توان مانند شهرک، ساخت؟ آرمان‌شهری که پس از جنگ دوم جهانی به یهودیان وعده داده شده بود، اکنون بعد از هفت دهه چه وضعیتی دارد؟ جامعه اسرائیل چگونه جامعه‌ایست؟ چرا رژیم اسرائیل با گذشت هفتاد و دو سال، اکنون با پدیده مهاجرت معکوس مواجه شده است؟

میکو پلد، فعال اسرائیلی-آمریکایی مدافع حقوق فلسطینیان و فرزند یکی از بنیانگذاران رژیم صهیونیستی که اکنون علیه موجودیت آن مبارزه می‌کند در گفتگوی اختصاصی با تهران تایمز از سرنوشت «آرمان اسرائیلی» می‌گوید.

استفان لندمن، تحلیلگر و روزنامه‌نگار آمریکایی به این سوال پاسخ می‌دهد که آیا فلسطینیان یهودی‌ستیزند؟

به‌همراه آثار و گفتارهایی از:

مهدی عزیزی

احمدرضا روح‌الله‌زاد

فراس النجم

ناصر ابوشریف

و...

این شماره از تهران تایمز پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه منتشر شده است.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر