jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۶۴۰۸ ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۰۱:۰۵

ثبت سفارش و توزیع کتاب‌ های درسی سال تحصیلی ۱۳۹۹ – ۱۴۰۰ برای تمامی دوره‌های تحصیلی از طریق یک سامانه اینترنتی آغاز شده است. روش‌ های ثبت نام برای تهیه کتاب‌ ها را با هم در این گزارش بخوانیم.

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، توزیع کتاب‌ های درسی برای سال تحصیلی جدید در حالی انجام می‌گیرد که ویروس کرونا هنوز اجازه باز شدن درهای مدرسه را نداده است.

وزارت آموزش و پرورش در راستای کنترل وضعیت و مقابله با گسترش ویروس کرونا، سامانه‌ای به نام سامانه سفارش و توزیع مواد آموزشی برای ثبت نام کتاب‌های درسی به شکل اینترنتی در اختیار گذاشته است.

کدام کتاب‌ها توزیع می‌شود؟

از طریق این سامانه، امکان دریافت کتاب‌ های درسی برای دانش‌آموزان دوره‌های تحصیلی ابتدایی، متوسطه دوم شاخه‌های فنی و حرفه‌ای، کار و دانش، رشته معارف اسلامی و کتاب‌های درسی ویژه دانش‌آموزان استعدادهای درخشان فراهم شده است.

مدارس موظف به ثبت‌نام هستند

در اطلاعیه جدید وزارت آموزش و پرورش آمده؛ ضروری است مدارس ضمن اطلاع‌رسانی به دانش‌آموزان از برنامه زمانی هر یک از سطوح تحصیلی، نسبت به ثبت سفارش کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ بر فرض قبولی دانش‌آموز در سال تحصیلی جاری اقدام کنند. در این اطلاعیه ذکر شده است که در صورت عدم قبولی هر دانش‌آموز در پایه تحصیلی فعلی خود، امکان تغییر پایه کتاب‌های درسی در زمان اصلاح سفارش وجود دارد.

ثبت‌نام از سوی مدارس چگونه است؟

طبق این گزارش، مدارس باید با مراجعه به سامانه سناد و ورود به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی، اقدام به ثبت سفارش کتاب‌ های درسی برای تمام دانش‌آموزان کنند تا مانع از مراجعه دانش‌آموزان یا والدین آنها به کافی نت‌ها شوند.

زمان تحویل کتاب‌ها به مدارس در صفحه هر مدرسه بنا بر سفارش آنها درج می‌شود. مدارس همچنین برای افزودن سفارش جدید برای دانش‌آموزانی که کتاب درسی ندارند، می‌توانند با وارد شدن به منوی «آمار فروش مدرسه»، اقدام به ثبت سفارش کنند.

دانش‌ آموزان هزینه اضافه ندهید

والدین در نظر داشته باشند که مدارس تنها باید هزینه کتاب‌ها بر اساس قیمتی که بر روی آنها درج شده را از والدین دریافت کنند و هرگونه هزینه اضافه غیر قانونی است.

والدین می‌توانند در صورت مشاهده این مسئله، مراتب شکایت خود را به سازمان آموزش و پرورش منطقه محل سکونت برسانند.

دانش‌آموزان چگونه ثبت‌نام کنند؟

اگر از دانش‌آموزان یا اولیا آنها هستید و تمایل به دریافت کتاب‌های درسی به صورت انفرادی دارید، این امکان برای شما هم مهیا است.

برای این کار لازم است به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی به نشانی irtextbook.ir یا irtextbook.com مراجعه کنید.

در سمت چپ صفحه گزینه ثبت سفارش و ورود دانش‌آموزان دیده می‌شود. با وارد کردن شماره ملی و سریال شناسنامه، دسترسی به سامانه برای شما آزاد می‌شود.

وارد صفحه ثبت سفارش می‌شوید. در صفحه‌ای که مقابل شما قرار می‌گیرد، اطلاعات پستی، شماره تماس و سال تحصیلی خود را ثبت کنید.

از منو سمت راست، انتخاب بسته آموزشی متناسب با پایه تحصیلی خود، به مرحله بعدی یعنی پرداخت هزینه بروید.

درگاه بانکی را انتخاب و گزینه ثبت سفارش و پرداخت را بزنید و بعد از تایید تکمیل روند ثبت‌نام، از سامانه خارج شوید.

جدول تقویم زمانی سفارش کتاب‌های درسی

راهنمای ثبت‌نام کتاب درسی برای سال تحصیلی ۹۹

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر