jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۶۶۱۷۱ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۰:۵۱

شورش های ضد قرنطینه ای در نقاط و ایالات های مختلف آمریکا ادامه دارد.

به گزارش جام جم آنلاین ، در شرایطی که آمریکا از مدت ها پیش به مرکز جهانی کرونا تبدیل شده است شمار قربانیان در این کشور عدد 80 هزار را رد کرده و تعداد مبتلایان نیز به عدد بیش از یک میلیون و 300 هزار نفر رسیده است.

بر اساس تحلیل های پزشکی بیش از 32 درصد آمار های مربوط به مرگ و میر کرونایی در کل جهان مربوط به کشور آمریکا می شود.

قرنطینه سراسری در ایالت های آمریکا آسیب شدیدی به اقتصاد این کشور زده و میلیون ها نفر را بیکار کرده است. ترامپ رئیس جمهوری این کشور برای فرار از بحران کمرشکن اقتصادی این کشور بازگشت به مشاغل و تجارت را در دستور کار دارد اما با توجه به شیوع شدید کرونا فعلا این موقعیت فراهم نیست.

به هر حال شیوع همه جانبه ویروس کرونا باعث شده است بسیاری از آمریکایی ورشکست شوند و تعداد فقرا در این کشور افزایش یابد. از همین رو مردمان بسیاری از ایالت ها به شکستن قرنطینه اصرار دارند. بر اساس آخرین اخبار روز گذشته شورش در شهرهای مختلف این کشور ادامه داشت، به خصوص تگزاس و داکوتای شمالی. مردم بار دیگر به خیابان ها ریختند و مقابل پلیس که مجهز به تمام تجهیزات گرم و سرد بود اعتراض خود را به قرنطینه اجباری، بیکار شدن و شرایط حاد اقتصادی نشان دادند.

در کالیفرنیای جنوبی در جریان شورش ها یک جوان 26 ساله کشته شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر