jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۸۸۷ ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۰۸:۵۷

بریتانیا با سبقت از ایتالیا به دومین قتلگاه جهانی ویروس کرونا تبدیل شد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از worldometers، آخرین آمار و ارقام مربوط به ویروس کرونا در سراسر جهان به شرح زیر است.

*تعداد مبتلایان به ویروس کرونا تا صبح امروز چهارشنبه ششم می به عدد سه میلیون و 727 هزار و 802 نفر رسید.

*تعداد افراد فوت شده در کل جهان به عدد 258 هزار و 339 نفر رسید.

*تعداد افراد بهبودیافته یک میلیون و 242 هزار و 388 نفر است.

*حدود دو میلیون و 777 هزار و 827 نفر از مبتلایان شرایط میانه و متوسطی دارند این در حالی است که 49 هزار و 248 نفر از کل مبتلایان در شرایط وخیم به سر می برند و در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند.

*آمریکا مرکز جهانی کرونا است. تا این لحظه یک میلیون و 237 هزار و 633 نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند. این کشور از لحاظ مرگ و میر نیز بدترین آمار جهان را دارد. تا به حال 72 هزار و 271 نفر در پی ابتلا به این ویروس در ایالات متحده جان باخته اند.

*انگلیس یکی از سیاه ترین روزهای خود را پشت سر گذاشت. در 24 ساعت اخیر تعداد 700 نفر دیگر به قربانیان ویروس کرونا در این کشور اضافه شد. حالا 29 هزار و 427 نفر در این کشور به دلیل کرونا فوت کرده اند. به این ترتیب بریتانیا تبدیل به دومین قتلگاه کرونا بعد از آمریکا در جهان تبدیل شد.

*اسپانیا نیز بعد از ایالات متحده آمریکا بیشترین تعداد مبتلا را دارد یعنی 250 هزار و 561 نفر. 25 هزار و 613 نفر نیز در این کشور به دلیل ابتلا به کرونا فوت کرده اند.

*در ایتالیا هم 213 هزار و 13 نفر کرونا گرفته اند و 29 هزار و 315 نفر جان سپرده اند. ایتالیا بعد از آمریکا و انگلیس سومین قتلگاه کروناست.

*تعداد مبتلایان به کرونا در فرانسه به 170 هزار و 551 نفر رسید. 25 هزار و 531 نفر هم در این کشور فوت کرده اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
خطر کرونا هنوز جدی است

خطر کرونا هنوز جدی است

هنوز همه‌گیری کرونا در کشور ما مساله‌ای جدی است و افراد اگر مسائل بهداشتی را رعایت نکنند، هر لحظه امکان ابتلای آنها به کرونا وجود دارد.

راز کارنامه موفق ایران در مقابله با کرونا

راز کارنامه موفق ایران در مقابله با کرونا

آنچه از جلسه دیروز ستاد مبارزه با کرونا با حضور رهبر معظم انقلاب و همچنین بیانات ایشان استنباط می‌شود تاکید بر باور ملی است. ایران از توانمندی‌های خوبی در عرصه علمی و همچنین حضور افراد کارشناس و متخصص برخوردار است.

کرونا با آنفلوآنزای جدید می آید

کرونا با آنفلوآنزای جدید می آید

ویروس کرونا هنوز برای دانشمندان بسیار ناشناخته‌است و به این دلیل، نباید با عجله درباره رفتار این ویروس در ماه‌های آینده قضاوت کنیم بنابراین هنوز نمی‌توانیم بگوییم آیا در ماه‌های آینده به‌خصوص در فصل پاییز با یک همه‌گیری وسیع برمی‌گردد یا خیر.

گفتگو بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش