jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۶۴۵ ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۰۱:۰۴

زندگی در آپارتمان‌ها و خانه‌های کم نور نباید مانعی برای نگهداری از گل و گیاهان زیبا و انرژی بخش شود. اگر در خانه‌ای کم نور زندگی می‌کنید و به دنبال گیاهان سازگار با این محیط می‌گردید، این مطلب را بخوانید.

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، اکثر گیاهان و گل‌ها برای رشد و نمو نیاز نور دارند. اما برخی گیاهان سازگاری بسیاری با محیط‌های کم نور دارند.

این گیاهان می‌توانند انتخاب خوبی برای خانه‌های با نور کم و آپارتمانی باشند. در ادامه با چند گیاه زیبا که می‌توانند در سایه یا نور غیر مستقیم رشد کنند آشنا می‌شویم.

پر سیاوشون

گیاه پر سیاوشون ریشه در تاریخ و فرهنگ ما دارد. نامگذاری آن به داستان کشته شدن سیاوش در شاهنامه باز می‌گردد.

گفته می‌شود، بر روی تپه‌ای که خون سیاوش ریخته می‌شود گیاهی سر از خاک بلند می‌کند که نام آن را پر سیاوشون گذاشته‌اند.

از آنجا که این گیاه زیبا به نور کمی احتیاط دارد، اگر در خانه شما پنجره جنوبی وجود دارد که محل نگهداری گیاهان است، آن را در فاصله یکی دو متری از پنجره جنوبی با فیلتر کردن نور توسط پرده قرار دهید اما اگر پنجره خانه شمالی است می‌توانید از گیاه در نزدیکی پنجره نگهداری کنید. باید نور کم را برای پر سیاوشان تامین کرد، پس آن را در سایه کامل قرار ندهید.

نخل مرداب

گیاه نخل مرداب همان طور که از نامش برمی‌آید، بیش از هر چیزی به آب نیاز دارد. ظرف این گیاه باید همیشه پر آب باشد.

نکته مهم نه تنها در مورد این گیاه بلکه تمام گیاهان این است که آنها را باید در یک محیط مشخص نگهداری کنید و از جابه‌جا کردن آنها اجتناب کنید چرا که گل به محیط عادت می‌کند و تغییر شدید آن را دچار آسیب می‌کند.

با این پیش زمینه، اگر در خانه‌ای با نور بسیار کم زندگی می‌کنید می‌توانید از نخل مرداب نگهداری کنید به شرطی که نور و شرایط آن را ثابت نگهدارید.

اگر گیاه در خانه شما در نزدیکی پنجره قرار دارد، دیگر آن را به سایه نیاورید چون باعث ضعف و خشکی گیاه می‌شوید.

برگ انجیری

گیاه برگ انجیری به یکی از محبوب‌ترین گیاهان برای طراحی دکوراتیو خانه و محیط کاری تبدیل شده است.

بسیاری از طراحان برای دکور محیط از این گیاه زیبا استفاده می‌کنند چرا که علاوه بر زیبا و شکل مدرنی که دارد، شرایط نگهداری از آن نیز آسان است و مهم‌تر از همه اینکه به نور زیادی نیاز ندارد.

این گیاه می‌تواند درسایه به راحتی رشد کند اما بهترین موقعیت برای آن، قرار گرفتن در فاصله زیاد از نور و دریافت نور به شکل غیر مستقیم است.

نکته مهم در مورد این گیاه وجود رطوبت در محیط است، شما با گذاشتن ظرف آب کنار گلدان یا قرار دادن گلدان بر روی زیرگلدانی که داخل آن سنگ و آب باشد، رطوبت لازم را به گیاه می‌دهید.

دیفن باخیا

دیفن باخیا یک گیاه بسیار زیباست که هم برای منزل و هم برای محیط های کاری و اداری بسیار مناسب است اما اگر در خانه کودک کم سن و سال دارید باید محیط نگهداری آن دور از دسترس کودک باشد چرا که این گیاه سمی است.

این گیاهاع مختلفی دارد و بسته به نوع آن، نیازش به نور متفاوت است اما در کل نیاز به نور بسیار کمی دارد و مناسب نگهداری در محیط های بسته است.

اگر در خانه یا محیط کار خود نور بسیار کمی دارید، گیاه دیفن باخیا انتخاب خوبی است. شما آن را می‌توانید در سایه و به دور از نور مستقیم آفتاب قرار دهید.

آن کنج از خانه شما که از پنجره فاصله دارد و نور به شکل غیر مستقیم می‌تابد نیز، محیط مطلوبی است البته چون نوعی از اگیاه به نور زیاد احتیاج دارد، حتما موقع خرید از این موضوع مطمئن شوید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر