jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۴۸۴ ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۰۸:۴۴

دبیر کل حزب الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت ماه رمضان در روز جهانی کارگر از تمام کارگران تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی امشب خود به مناسبت ماه مبارک رمضان به برخی فضایل اخلاقی مانند صبر پرداخت و اعلام کرد بخش سیاسی سخنرانی خود را روز دوشنبه ایراد می‌کند.

دبیر کل حزب الله لبنان اعلام کرد: «در روز جهانی کارگر به تمام کارگران درود می‌فرستیم و از آن‌ها تقدیر و تشکر می‌کنیم.»

سید حسن نصرالله گفت: «سخنان سیاسی را به روز دوشنبه آینده در ساعت ۵ عصر موکول می‌کنم.»

دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید بر اینکه نتیجه صبر، پیروزی و رسیدن به علم است، افزود: همین انگیزه‌ای برای ما می‌شود تا صبر کنیم. هدایت الهی، پیروزی، علم، امنیت و آرامش، فرو نشاندن خشم و امثال آن از برکات صبر است و نداشتن صبر و خشم نتایجی مانند شکست، فروپاشی کشور و جامعه و امثال آن به همراه دارد.

سید حسن نصرالله با اشاره به واقعه تاریخی کربلا و فدا کردن تمام هستی امام حسین (ع) در راه خدا، داشتن نگرش توحیدی را موهبتی الهی دانست و افزود: انا لله و انا الیه راجعون یعنی اعتقاد به اینکه همه چیز اعم از جان و مال انسان متعلق به خداوند است.

او همچنین گفت: زمانیکه بدانیم این زندگی، زندگی بی ارزش و فانی است و حیات بعدی، حیات ابدی است و نعمت‌ها فانی است؛ این امر باعث می‌شود تا صبر پیشه کنیم. یکی از نعمت‌های بزرگ خداوند سبحان و تعالی، فراموشی است؛ اگر قرار باشد هر فردی با مشکل و مصیبتی رو به رو شود و آن را فراموش نکند در این صورت دیگر نمی‌تواند به زندگی ادامه دهد.

سید حسن نصرالله بخش سیاسی سخنرانی خود را به روز دوشنبه موکول کرد و برای مردم و مسلمانان جهان آرزوی سلامتی و توفیق در ماه مبارک رمضان نمود. 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر