jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۶۴۵۹۶ ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۰۹:۳۸

رسانه ها از اقدام جنگنده های روسیه بر فراز یک ناوشکن آمریکایی مستقردر دریای بالتیک برای رصد تحرک یک ناوشکن آمریکایی خبر دادند.

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری فارس، ارتش بلژیک و ناتو در حالی از  پرواز جنگنده های روسی بر فراز یک ناوشکن آمریکایی نزدیک سواحل لیتوانی در دریای بالتیک خبر دادند که بنابر اذعان مقامات ناتو، ماموریت جنگنده های روسی مطابق معیارهای بین المللی بوده است.
 به نوشته وبگاه «بیزینس اینسایدر» این حادثه در روزهای گذشته رخ داد و یک فروند جنگنده «اف-16» نیروی هوایی بلژیک حین گشتزنی بر فراز دریای بالتیک دو فروند جنگنده روسی را بر فراز ناو شکن آمریکایی نزدیک سواحل لیتوانی رهگیری می کند.
ناتو نیز با انتشار تصاویری از این رویداد اذعان کرده که پرواز جنگنده های روسی بر فراز ناوشکن «یو اس اس دانلدکوک» در حریم هوایی بین المللی صورت گرفته بوده است. ناتو در بیانیه خود مدعی شده که حضور این ناوشکن آمریکایی برای تامین امنیت منطقه بوده است.
این در حالی است که نیروی دریایی روسیه روز سه شنبه از انجام یک رزمایش موفق دریایی در منطقه بالتیک و آزمایش توانمندی پدافندی خود درمواجهه با دشمن فرضی خبر داد.
در روزهای گذشته نیز فرماندهی پدافندی شمال آمریکا (نوراد) اعلام کرد که دو فروند هواپیمای «ایلوشین-۳۸» روسیه به حریم هوایی منطقه آلاسکا نزدیک شدند. طبق اعلام این فرماندهی ارتش آمریکا، جنگنده‌های «اف -۲۲» و هواپیمای شناسایی «آواکس» برای رهگیری هواپیماهای روسی به پرواز درآمدند.
به گفته فرماندهی دفاعی هوایی شمال آمریکا، دو هواپیمای روسی بدون اینکه وارد حریم هوایی آمریکا یا کانادا شوند، منطقه را ترک کردند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر