jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۴۳۷۲   ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۰۸:۵۹

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه از زمان شیوع کرونا برخی از شهروندان روی پشت بام‌ها ورزش می‌کنند، گفت: باید به نکات ایمنی که در این خصوص وجود دارد نیز توجه شود.

به گزارش جام جم انلاین به نقل از ایسنا،سید جلال ملکی در این باره اظهار کرد: شیوع کرونا در کشور موجب شد که باشگاه‌های ورزشی به صورت موقت تعطیل شوند، در کنار این موضوع در خانه ماندن هم یکی از دلایلی بود که برخی از شهروندان طی این مدت روی پشت بام خانه‌هایشان ورزش کردند.

وی ادامه داد: ورزش کردن یکی از عادت‌های خوبی است که طی این مدت شاهد افزایش آن بوده‌ایم، اما باید به نکات ایمنی که در این خصوص وجود دارد نیز توجه شود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران گفت: هنگام ورزش کردن روی پشت بام باید از لبه ها و در انقطاع ساختمان فاصله بگیریم و حتما در قسمتی که فاصله مناسبی از پرتگاه‌ها دارد ورزش کنیم و البته از ورزش کردن روی پشت بام‌هایی که لبه یا جان‌پناه ندارند پرهیز کنیم.

ملکی با تاکید بر اینکه انجام برخی از ورزش‌ها روی پشت بام، اقدام مناسبی نیست، افزود: برای مثال والبیال یا بدمینتون بازی کردن روی پشت بام ممکن است خطرناک باشد؛ چرا که اگر فرد به عقب حرکت کند، امکان دارد از پشت بام به پایین پرت شود.

وی ادامه داد: همچنین باید مراقب سیم‌های برقی که ممکن است روی پشت بام وجود داشته باشد، نیز بود.

ملکی در پایان اظهار کرد: اگر کودکان را همراه خود به پشت بام می‌بریم حتما باید مراقب باشیم که داخل درز انقطاع یا از لبه ها سقوط نکنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها