jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۴۱۴۸ ۲۹ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۶:۳۹

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی:

مدارس غیردولتی موظف به استفاده از شبکه شاد هستند

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی گفت: راه‌اندازی شبکه شاد یک تعهد بزرگ در نظام آموزشی کشور است و همه مدارس غیر انتفاعی موظف هستند از این بستر برای آموزش دانش‌آموزان استفاده کنند.

به گزارش جام جم آنلاین، مجتبی زینی وند روز جمعه در گفتگو با ایرنا درباره فعالیت آموزشی مدارس از شبکه شاد اظهار کرد: مدیران مشارکت استان‌های سازمان مدارس غیردولتی از راه اندازی و آموزش در بستر شبکه اجتماعی دانش‌آموزی استقبال کرده‌اند.

وی افزود: شبکه شاد اقدامی بزرگ در نظام آموزشی است که آموزش را برای تمام دانش‌آموزان مهیا کرده است. استقبال مدارس غیردولتی از این شبکه دانش آموزی مجازی بسیار بالا بوده است.

تعطیلی مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا از ابتدای اسفند ماه سال ۹۸ تاکنون ادامه دار شده است و هر چند آموزش و پرورش سعی کرده است با استفاده از توان و تجربه معلمان و همکاری رسانه ملی روند آموزش تعطیل نشود.

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش با توجه به وجود خلاءهایی در آموزش از راه دور برای دانش آموزان از همان هفته های ابتدایی تعطیلی مدارس، از ایجاد یک شبکه اجتماعی دانش آموزی مستقل برای آموزش مجازی دانش آموزان خبر داده بود. پس از گذشت یک ماه از وعده وزیر سرانجام شبکه اجتماعی دانش آموزان تحت عنوان «شاد» آماده شده و در خدمت نظام آموزشی قرار گرفته است.

شکایت خانواده‌ها از کوتاهی در آموزش مجازی به ۴۳۱۷

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی همچنین درباره عملکرد مدارس غیردولتی در آموزش مجازی عنوان کرد: تمام مدیران مشارکت استان‌ها موظف شده‌اند که بر نحوه عملکرد مدارس در ارائه آموزش‌های لازم به دانش آموزان در ایام تعطیلی که یک تکلیف بوده نظارت کنند؛ چرا که آموزش و پرورش ارائه آموزش مجازی به دانش آموزان را الزامی کرده بود.

زینی وند ادامه داد: روسای مشارکت استان‌ها باید گزارشی از عملکرد مدارس را به سازمان مراکز و مدارس غیردولتی ارائه کنند، همچنین اگر خانواده‌ها در این مدت با کوتاهی در آموزش از سوی مدارس مواجه شدند، می‌توانند با شماره تلفن ۴۳۱۷ تماس گرفته و شکایت خود را مطرح کنند.

به گفته وی، مدارسی که در آموزش مجازی کوتاهی کرده‌اند، باید شناسایی شوند؛ چرا که این موضوع در میزان شهریه سال گذشته و امسال تاثیر دارد. عملکرد مدارس در کمیته ویژه سازمان بررسی و با متخطیان برخورد می‌شود.

عملکرد مراکز غیردولتی هنوز مشخص نیست

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی در ادامه درباره عملکرد مراکز غیردولتی مانند آموزشگاه‌ها و تعیین تکلیف شهریه افراد در این کلاس‌ها اظهار داشت: در خصوص عملکرد این آموزشگاه‌ها و همچنین عودت شهریه به خانواده‌ها در حال حاضر نمی‌توان اظهار نظر خاصی کرد.

زینی وند افزود: هنوز سال تحصیلی پایان نیافته و به صورت عادی تا خرداد ماه یک سال تحصیلی ادامه دارد. پس از اتمام ترم تحصیلی باید عملکرد آموزش مجازی آموزشگاه‌ها را بررسی کرد و سپس تصمیم گرفت.

وی خاطرنشان کرد: درحال حاضر منتظر هستیم که برای اتمام سال تحصیلی تعیین تکلیف شود. سپس برای مراکزی که در قبال هزینه ای که دریافت کرده اند خدمات مجازی ارائه نداده اند، تصمیم گیری شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر
مادر و دخترانه!

گفتگو با بازیگران سریال «مادرانه» که این روزها از آی‌فیلم بازپخش می‌شود

مادر و دخترانه!

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر