jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۴۱۴۷   ۲۹ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۶:۲۷

پلیس ژاپن به مردم این کشور هشدار داده است مواظب سارقانی باشند که با سوء استفاده از ویروس کرونا آنها را فریب داده و دست به دزدی می زنند.

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، گزارش روز جمعه روزنامه ژاپن تایمز حاکی است سارقان ژاپنی در روزهای گذشته وارد خانه ها شده و با این بهانه که مامور بهداشت هستند و برای شناسایی و درمان کرونا فعالیت می کنند، کودکان را در نبود والدین سرگرم کرده و وسایل خانه ها را سرقت کرده اند.

پلیس گزارش کرده است تنها در منطقه آیچی در روزهای اخیر چندین مورد سرقت اتفاق افتاده است به این صورت که هر بار چند مرد وارد خانه هایی شده اند که تنها کودکان در منزل بوده و اقدام به دزدی کرده اند، این روزها در ژاپن مدارس تعطیل است و کودکان تنها در خانه می مانند.

این سارقان خود را مامور بهداشت جا زده اند و یا با حربه های دیگر کودکان را سرگرم کرده و پول نقد و کارت های بانکی و اعتباری را سرقت کرده اند.

از توکیو نیز خبر می رسد که دزدان شیوع کرونا را برای دستبرد زدن به منازل به عنوان یک امتیاز در نظر گرفته اند.

اداره پلیس ژاپن در بیانیه ای نسبت به افزایش جرم و جنایت، تنها ماندن فرزندان در خانه ها، سرقت از منازل در نبود والدین و همچنین کلاهبرداری های اینترنتی برای فروش اقلام پزشکی و ماسک هشدار داده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر