jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۴۰۸۲   ۲۸ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۳:۵۰

مرکز آشتی روسیه در سوریه اعلام کرد که ۲۷ فرد مسلح آموزش دیده توسط ارتش آمریکا برای خرابکاری علیه تاسیسات نفتی سوریه خود را تسلیم ارتش این کشور کردند.

۲۷ فرد مسلح آموزش دیده توسط آمریکا خود را تسلیم ارتش سوریه کردند‎


به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، اولگ گورالف رئیس مرکز آشتی روسیه وابسته به وزارت دفاع این کشور در سوریه گفت: 27 فرد مسلح خود را به مسئولان سوری تسلیم کردند.

وی افزود: این افراد توسط مربیان آمریکایی برای حملات و اقدامات خرابکارانه علیه تاسیسات نفتی و گازی و نیز ساختار زیربنایی مواضع تحت کنترل ارتش سوریه آموزش دیده بودند.

گورالف گفت: شب 14 آوریل، یک گروه از عناصر مسلح آموزش دیده در پایگاه نظامی آمریکا در نزدیک اردوگاه الرکبان تلاش کردند که منطقه التنف را ترک کنند.

وی افزود: این عناصر مسلح تصمیم گرفتند که خود را تسلیم ارتش سوریه کرده و به زندگی مسالمت آمیز باز گردند اما در مرزهای پنج و نیم کیلومتری منطقه امنیتی، یک گروه از باندهای تندروی موسوم به "مغاویر الثوره" مورد حمایت آمریکا به آنها حمله کردند.

گورالف تصریح کرد: در نتیجه درگیری، عناصر مسلح سه کامیون خود را از دست دادند و 27 نفر موفق به فرار شدند که اکنون در منطقه تدمر تحت حفاظت ارتش سوریه قرار دارند.

وی افزود: آنها دهها قطعه سلاح خود از جمله راکت انداز و تیربارهای سنگین ساخت کشورهای غربی را تحویل دادند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر
نظرسنجی بیشتر
پیش بینی شما از نتیجه دربی استقلال و پرسپولیس ؟
برد استقلال
برد پرسپولیس
تساوی