jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۴۰۸۲ ۲۸ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۳:۵۰

مرکز آشتی روسیه در سوریه اعلام کرد که ۲۷ فرد مسلح آموزش دیده توسط ارتش آمریکا برای خرابکاری علیه تاسیسات نفتی سوریه خود را تسلیم ارتش این کشور کردند.

۲۷ فرد مسلح آموزش دیده توسط آمریکا خود را تسلیم ارتش سوریه کردند‎


به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، اولگ گورالف رئیس مرکز آشتی روسیه وابسته به وزارت دفاع این کشور در سوریه گفت: 27 فرد مسلح خود را به مسئولان سوری تسلیم کردند.

وی افزود: این افراد توسط مربیان آمریکایی برای حملات و اقدامات خرابکارانه علیه تاسیسات نفتی و گازی و نیز ساختار زیربنایی مواضع تحت کنترل ارتش سوریه آموزش دیده بودند.

گورالف گفت: شب 14 آوریل، یک گروه از عناصر مسلح آموزش دیده در پایگاه نظامی آمریکا در نزدیک اردوگاه الرکبان تلاش کردند که منطقه التنف را ترک کنند.

وی افزود: این عناصر مسلح تصمیم گرفتند که خود را تسلیم ارتش سوریه کرده و به زندگی مسالمت آمیز باز گردند اما در مرزهای پنج و نیم کیلومتری منطقه امنیتی، یک گروه از باندهای تندروی موسوم به "مغاویر الثوره" مورد حمایت آمریکا به آنها حمله کردند.

گورالف تصریح کرد: در نتیجه درگیری، عناصر مسلح سه کامیون خود را از دست دادند و 27 نفر موفق به فرار شدند که اکنون در منطقه تدمر تحت حفاظت ارتش سوریه قرار دارند.

وی افزود: آنها دهها قطعه سلاح خود از جمله راکت انداز و تیربارهای سنگین ساخت کشورهای غربی را تحویل دادند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر