jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۹۰۰ ۲۶ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۴:۰۰

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تداوم بارش‌ها در کشور گفت: از اواخر وقت روز پنجشنبه (۲۸ فروردین) سامانه بارشی جدیدی به کشور وارد می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین، صادق ضیاییان در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: بر اساس آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی امروز (۲۶ فروردین) برای استان‌های واقع در شمال شرق، شرق، برخی مناطق جنوب شرق، شمال غرب، غرب، مرکز، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی بارش باران گاهی همراه با رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه بارش در ارتفاعات و مناطق سردسیر نوار شمالی کشور به شکل برف خواهد بود، تصریح کرد: شدت بارش در غرب خراسان رضوی و خراسان جنوبی است.

ضیاییان ادامه داد: فردا (۲۷ فروردین) نیز برای جنوب کشور در تنگه هرمز، شرق و مرکز خلیج فارس و جزایر آن و استان‌های بوشهر، فارس، هرمزگان، کرمان و مناطقی از سیستان و بلوچستان رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد بارش تگرگ دور از انتظار نیست.

وی با اشاره به اینکه این وضعیت طی روز پنجشنبه (۲۸ فروردین) علاوه بر مناطق مذکور در شرق و مرکز کشور برقرار خواهد بود، گفت: طی روز پنجشنبه بر شدت بارش‌ها افزوده می‌شود و از اواخر وقت همین روز با ورود سامانه بارشی از شمال غرب کشور بارش باران گاهی همراه با رعد و برق در این مناطق غاز می‌شود و طی روز جمعه (۲۹ فروردین) با نفوذ بیشتر آن از شمال غرب و غرب در کشور ابتدا در این مناطق و به تدریج بیشتر نقاط نیمه شمالی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و روز شنبه (۳۰ فروردین) گستره فعالیت آن در دامنه‌های جنوبی البرز، مرکز، دامنه‌های زاگرس مرکزی، شرق، شمال شرق و بخش‌هایی از جنوب شرق کشور خواهد بود.

به گفته ضیاییان، طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۲۷ و ۲۸ فروردین) تنگه هرمز و بخش‌های شرقی خلیج فارس مواج و طوفانی است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح کرد: آسمان تهران فردا (۲۷ فروردین) صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد و پس فردا (۲۸ فروردین) نیز کمی ابری، در بعد از ظهر افزیش ابر و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر