jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۸۵۸ ۲۶ فروردين ۱۳۹۹  |  ۰۸:۱۵

برنی سندرز، سناتور چپگرای آمریکایی، برای نخستین بار حمایت خود را از نامزدی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر ۲۰۲۰ آمریکا اعلام کرده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، سناتور سندرز آخرین رقیب جو بایدن در انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها بود که هفته گذشته و در پی واگذاری نتایج انتخابات دموکرات‌ها در چندین ایالت، فعالیت‌های ستاد انتخاباتی خود را متوقف کرد.
سندرز که به ویژه در جلب رای‌دهندگان جوان و لاتین‌تبارها و مسلمانان موفق بوده است و خود را یک سوسیالیست می‌خواند روز دوشنبه (۱۳ آوریل) در یک پیام ویدیویی از همه شهروندان آمریکا خواست که برای شکستن دادن دونالد ترامپ در انتخاب آتی متحد بشوند و به جو بایدن رای بدهند.
او دونالد ترامپ را "خطرناک‌ترین" رئیس‌جمهوری تاریخ معاصر آمریکا خواند و گفت: "امروز من از همه آمریکایی‌ها می‌خواهم - از همه رای‌دهندگان دموکرات می‌خواهم، از هر رای‌دهنده مستقل می‌خواهم، از بسیاری از جمهوری‌خواهان می‌خواهم - تا در این کارزار متحد شوند و از نامزدی شما -جو بایدن- که من آن را تایید می‌کنم حمایت کنند."
برنی سندرز افزود:‌ "این ضرورت دارد که همه ما با هم همکاری کنیم."
به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، جو بایدن هم که در این ویدیو مشترک به طور مجازی در کنار برنی سندرز نشسته بود از حمایت وی قدردانی کرد و گفت نه فقط در کارزار انتخاباتی بلکه برای اداره کشور به حمایت برنی سندرز نیاز خواهد داشت.
بایدن گفت:‌ "شما منافع کشور و ضرورت شکست دادن دونالد ترامپ را بر هر چیز دیگری مقدم دانسته‌اید. همان طور که خودت می‌گویی: من نه، (بلکه) ما."
معاون سابق باراک اوباما خطاب به طرفداران سرسخت سناتور سندرز در طیف چپ گفت: "من شما را می‌بینم، صدای شما را می‌شنوم و ضرورت این امر که ما چه کاری باید در کشور انجام بدهیم را درک می‌کنم. امیدوارم که به ما ملحق شوید."
جو بایدن می‌گوید که با سناتور سندرز برای سیاستگذاری در عرصه‌های مختلف از جمله بیمه درمانی،‌ شهریه دانشگاه‌ها و تغییرات اقلیمی کمیته‌هایی تشکیل خواهند داد.
روز دوشنبه همچنین اعلام شد که جو بایدن در تازه‌ترین رقابت‌های درون حزبی در ایالت حساس ویسکانسن برنی سندرز را شکست داده است.
سندرز انتخابات درون حزبی را با پیشتازی قابل توجهی نسبت به دیگر نامزدها آغاز کرد، اما پس از کناره‌گیری هم‌زمان چندین نامزد به نفع جو بایدن، او به طور غیرمنتظره‌ و سرنوشت‌سازی در چندین ایالت از جو بایدن شکست خورد؛ از جمله در تگزاس، میشیگان، ویرجینیا، کارولینای جنوبی و شمالی، و چندین ایالت‌ جنوبی که همگی به طور سنتی به جمهوری‌خواهان رای می‌دهند.
برنی سندرز چهار سال پیش هم برای کسب نامزدی حزب دموکرات با هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه در دوران اوباما و همسر بیل کلینتون، رئیس جمهوری پیشین رقابت کرد، اما شکست خورد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر