jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۳۹۸ ۲۰ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۰:۵۸

تحقیقات اخیر نشان داده چند درصد از کودکان مبتلا به کرونا دختر و چند درصد پسر هستند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل، بیش از نیمی از افراد زیر 18 ساله ای که به کرونا مبتلا شده اند پسر هستند. این آماری است که به طور رسمی اعلام شده. همچنین از هر پنج کودکی که مبتلا به کرونا می شود یکی نیاز به این دارد که در بیمارستان بستری شود.

بر اساس آمار رسمی 55 درصد از کودکان زیر 18 ساله ای که مبتلا به کرونا شده اند پسر و 42 درصد نیز دختر هستند. جنسیت سه درصد دیگر از کودکان مبتلای زیر 18 سال هنوز مشخص نشده است. با وجود اینکه تعداد مبتلایان پسر به کرونا بیشتر از دختران است اما هرگز تصور نمی شود که جنسیت تاثیری در همه گیری کرونا داشته باشد.

کودکان بر خلاف بزرگسالان اگر به کرونا مبتلا شوند علائم آن را نشان نمی دهند. تا امروز فقط دو درصد از کودکان مبتلا شده به کرونا نیاز به مراقبت های ویژه پیدا کرده اند. نرخ مرگ و میر در کودکان کرونایی نیز 0.1 درصد است. پیش از این نرخ مرگ و میر در کودکان مبتلا به کرونا صفر بود اما با ثبت چند مرگ این آمار به 0.1 درصد رسید و حالا بیم آن می رود که این آمار افزایش پیدا کند.

 

 

 

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر