jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۳۹۴ ۲۰ فروردين ۱۳۹۹  |  ۰۹:۴۴

در این روزهای خطرناک کرونایی حتی اگر به صورت آنلاین هم خرید می کند بسته پلاستیکی خریدهای خود را به دقت ضدعفونی کنید و سپس به سرعت آنها را دور بیندازید.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از گاردین ، چه علائم کرونا را داشته باشید و چه نه قطعا به عنوان یک ناقل می توانید آن را به دیگران هم سرایت بدهید. به هر حال قطرات بزاق آلوده به ویروس کرونا زمانی که از طریق سرفه، عطسه و حتی حرف زدن و خندیدن وقتی در فضا معلق می شوند بالاخره به یک جایی می چسبند.

در هر حالی که پاندمیک ویروس کرونا در سراسر جهان مدام قربانی می گیرد هر روز هم تحقیقات جدیدی در رابطه با این ویروس شوم منتشر می شود. بر اساس گزارشی که ژورنال پزشکی انگلیس منتشر کرد ویروس کرونایی که معلق در هواست تا سه ساعت زنده می ماند.

گزارش های دیگر حاکی از آن است که ویروس کرونا بر روی سطح مقوا تا 24 ساعت و بر روی سطح پلاستیک تا 72 ساعت باقی می ماند. ماندگاری کرونا بر روی سطوح پلاستیکی نگران کننده تر است چرا که مردم برای خرید مدام با بسته های پلاستیکی سر و کار دارند.

با توجه به کشف این واقعیت به مردم توصیه می شود حتی بسته های پلاستیکی را هم به دقت ضدعفونی کنند و چه بهتر که پس از ضدعفونی کردن آنها به سرعت دورشان بیندازند.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر