jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۶۳۰۷۹ ۱۶ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۵:۱۰

گفت‌وگوی جام‌جم با بانوی وزنه‌بردار - پرستار ایران

بانوی وزنه‌بردار در خط مقدم سلامت

شاید اسم پوپك بسامی را زیاد نشنیده باشید اما شك نکنید از این به بعد او را بیشتر خواهید شناخت.

title
دختر وزنه‌برداری كه برای نخستین بار روی تخته جهانی وزنه زد.اما این بار نه خبری از وزنه است و نه خبری از رقابت ورزشی.این بار نبرد برای قهرمانی در خط مقدم كرونا است.

در بیمارستان،درست وسط مهلكه.پوپك از روز سوم اسفند ماه روزی شش ساعت لباس پرستاری می‌پوشد و به افرادی كه مشكوك به كرونا هستند كمك می‌كند. پوپك اینجا هم اولین بود.
 
برای خدمت،برای ایثارگری و برای از خودگذشتگی. آن هم بدون هیاهو.پوپك دقیقا دارد كاری را می‌كند كه سایر پرستاران بدون هیچ چشمداشتی انجام می‌دهند.
 
خلاصه گفت‌وگوی جام‌جم با او که حالا عضوی از جامعه فداکار درمانی و پرستاری است را بخوانید.

 قبل از وزنه‌برداری پرستار بودم

هفت سال است پرستارم و قبل از وزنه‌برداری در بیمارستان‌ها كار می‌كردم. از سوم اسفند ماه و با حاد شدن اوضاع آمده ام تا كمك كنم. خودم دوست داشتم تربیت بدنی بخوانم اما اصرار خانواده و به خصوص مادرم باعث شد تا وارد رشته تجربی شوم. در كنار درس خواندن ورزش هم می‌كردم و وزنه‌بردار شدم.

 اوضاع خوب نیست

اوضاع در بیمارستان‌ها زیاد خوب نیست اما امیدواریم بهتر شود. فقط و فقط جدا از همه خدماتی كه كادر درمانی ارائه می‌كنند باید بگویم مردم خیلی در این زمینه نقش  دارند.

مردم باید رعایت كنند. توصیه من شاید تكراری باشد اما خواهش می‌كنم مردم رعایت كنند. در خانه بمانید و بیرون نروید. بمانید تا این زنجیره قطع شود.

 تلخ و شیرین

هر دو سخت هستند و البته شیرینی‌های خاص خودشان راهم دارند.در پرستاری با بیماران و جان بیماران درگیر هستی.آنجا وقتی یك نفر نجات پیدا می‌كند حس خوبی به آدم دست و می‌ دهد.در وزنه‌برداری هم وقتی وزنه‌ای را بالای سرت می‌بری حسی مشابه دارد.

 ملی پوشان مشكوك به كرونا

درست نیست اسم ببرم اما یكی از ملی پوشان بنام ایران 80 درصد علائم مشكوك به كرونا را داشت.
خیلی ناراحت بودم و مدام كارهایش را پیگیری می‌ كردم.در زمانی كه منتظر بودیم تا جواب آزمایشش بیاید كلا اوضاع خوبی نداشتم.خدا را شكر كه جواب آزمایش منفی بود.

  فعلا تمرین بی‌تمرین

اصلا مجال تمرین پیدا نكرده‌ام. یعنی فرصت نشده است.هم به خاطر كارم و هم این‌كه هیچ سالنی برای تمرین باز نیست و وزنه‌برداری هم ورزشی نیست كه بتوان در خانه انجام داد.

امیدوارم هرچه زودتر این بیماری تمام شود. برنامه‌های خوبی دارم. در اسرع وقت تمریناتم را شروع می‌كنم و امیدوارم اتفاق‌های خوبی برای وزنه‌برداری زنان  رخ‌بدهد.
 
رضا پورعالی - ورزش
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر
مادر و دخترانه!

گفتگو با بازیگران سریال «مادرانه» که این روزها از آی‌فیلم بازپخش می‌شود

مادر و دخترانه!

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر