jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۲۶۰۱ ۰۸ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۴:۲۲

دانشمندان با بررسی‌ هایی که در مورد ویروس کرونا انجام داده اند، به این نتیجه رسیده اند که اگر چه ویروس مذکور در حال جهش است، اما سرعت این جهش در حدی نیست که مانع تولید واکسن این بیماری شود.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، تحقیقات علمی ثابت کرده که جهش اساسی ویروس کرونا چند سال دیگر رخ می‌دهد و لذا فرصت کافی برای تولید واکسنی به منظور مهار کرونا وجود دارد.

بررسی‌ هایی که در این زمینه در مرکز تحقیقاتی هاچینسون آمریکا صورت گرفته، نشان می‌دهد ویروس کرونا در زمان انتقال از فردی به فرد دیگر نسبتاً بدون تغییر مانده و ویژگی‌های اساسی آن تقریباً ثابت باقی می‌ماند.

بر همین اساس، ویروس یادشده هر ماه دو بار جهش می‌کند که نصف تعداد جهش‌های ویروس آنفلوآنزا در هر ماه است.

علاوه بر این، تغییرات ژنتیکی این ویروس و جهش‌های ناشی از آن تغییرات اساسی در کارکرد ویروس کرونا ایجاد نمی‌کند بنابراین نرخ آهسته جهش و تغییر ویروس کرونا دانشمندان را به خرید زمان کافی برای تهیه واکسن مناسب برای مقابله با این بیماری امیدوار کرده است.

لذا می‌توان نتیجه گرفت که تزریق واکسن کرونا یا ابتلاء به این بیماری موجب ایجاد مصونیت در سیستم ایمنی بدن برای چند سال و نه فقط چند ماه می‌شود البته مردم باید با رعایت سیاست‌های قرنطینه به محققان کمک کنند تا زمان کافی برای تولید واکسن کرونا در اختیار داشته باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر