jamejamonline
فرهنگی عمومی کد خبر: ۱۲۶۰۲۳۶   ۲۷ بهمن ۱۳۹۸  |  ۱۵:۰۲

علی ضیا مجری جوان تلویزیون سال گذشته رویدادی را کلید زد که طی آن شروع کرد به معرفی چهره های برتر مردمی و درست یک سال پیش اوایل اسفندماه 97 بود که حدود 11 نفر به عنوان چهره های مردمی سال 97 معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین، برنامه تحویل سال 98 هم به رای گیری درباره همین 11 نفر گذشت و طی آن نرگس کلباسی به عنوان چهره برتر مردمی سال 97 انتخاب شد با چیزی حدود یک میلیون رای؛ اتفاقی که نه برای یک سلبریتی یا چهره هنری و معروف که به دلیل اقدامات مردمی دختری رقم خورد که زندگی خود را پیش از آن وقف مردم زلزله زده غرب کشور کرده بود.

امسال دومین سالی است که ضیا مجری «فرمول یک» این رویداد را کلید زده است و شب گذشته 26 بهمن ماه به نوعی افتتاحیه دومین رویداد معرفی چهره های برتر مردمی در سال 98 بود. این رویداد در سالن شقایق و با حضور جمعی از مدیران و مسئولان کشوری و همچنین مدیران ارشد صداوسیما برگزار شد.

اجرای این مراسم را مرتضی حیدری گوینده خبر بر عهده داشت که با کمی تاخیر مراسم را آغاز کرد.
شروع رسمی معرفی چهره های مردمی سال 98 با حضور مدیرانی همراه شد که همگان از اقدام علی ضیا و در نگاه کلان تر صداوسیما تشکر کردند.

مجید زین العابدین مدیر شبکه یک که برنامه «فرمول یک» از این شبکه پخش می شود به عنوان اولین سخنران این مراسم پشت تریبون رفت و در سخنانی گفت: طرح انتخاب چهره های مردمی سال گذشته بهواسطه گروه اجتماعی شبکه یک،برنامه فرمول یک ومجری توانمند آقای سیدعلی ضیا آغازشد وطی آن باافرادی که گمنام بودند اما سرشارازانساندوستی تقوا وخصایص نیک بودند آشناشدیم.خوشحالیم امسال این طرح درابعاد برجسته تری شکل پیداکرده است.

در سالن بیشتر از هنرمندان و سلبریتی ها مردم بودند که به عنوان مهمانان اصلی این مراسم دعوت شده بودند. مردمی که قرار بود چهره های سال 98 از میان آنها انتخاب شود و یا برخی از آنها چهره های برگزیده سال 97 و خانواده هایشان بودند.

سعید اوحدی دبیر شورای سیاستگذاری و هماهنگی انتخاب چهره های مردمی دیگر سخنرانی بود که با دعوت مرتضی حیدری پشت تریبون قرار گرفت و گفت: دیدن چهره‌های مردمی سال گذشته مجدد خاطره‌های خوب سال گذشته را زنده کرد.

او همچنین به توصیه رهبر انقلاب خطاب به صداوسیما اشاره و عنوان کرد: رهبر انقلاب هم از صداوسیما درخواست داشتند تا چهره‌های ‌خادم مردم را به مردم بشناسند و معرفی چهره‌های مردمی سال نیز در همین راستا انجام شده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین با اشاره به جایگاه سردار سلیمانی تصریح کرد: همه می‌دانند که شهید سردار سلیمانی یک الگوی واقعی و چهره ای مردمی بود بنابراینقرار است تندیس چهره مردمی سال نشانی از سردار سلیمانی باشد.

ادامه این مراسم با یک استندآپ کمدی همراه شد و مجید افشاری که با استندآپ هایش در «خندوانه» توانست به عنوان یک کمدین در این حوزه مطرح شود روی صحنه قرار گرفت.

افشاری با اشاره به چهره های مردمی ابتدا با خودش شوخی کرد و گفتم به نظرم چهره سال باید کسی باشد که بتواند دیگران را بخنداند مثل من.

وی در استندآپ خود با برخی از کاندیداهای انتخابات و نحوه تبلیغات آنها و حتی رییس جمهور شوخی کرد؛ نکاتی که باعث شد خودش هم نگران استندآپ شود و بعد یک شوخی هم با ضبطی شدن برنامه ها کرد و گفت بعد از تولیدی شدن برنامه ها دیگر نگران نیستند چه می گوییم چون ممکن است بعدا همه را دربیاورند.

استندآپ افشاری با تشویق های حضار داخل سالن همراه شد و بعد از او مرتضی میرباقری معاون سیما روی صحنه رفت.

معاون سیمای رسانه ملی در سخنانی با تقدیر از اقدام شبکه یک تصریح کرد: امیدواریم این اقدام به عنوان یک حرکت بزرگ و مردمی آنطور که رهبر انقلاب مد نظرشان بود بروز و ظهور داشته باشد.

وی اضافه کرد: نقش سرمایه‌های اجتماعی در جامعه بسیار مهم است؛ دانشمندان سرمایه های اجتماعی را در کنار دیگر سرمایه های شناخته شده مثل سرمایه طبیعی و انسانی می آوردند چون معتقدند این سرمایه ها می توانند به آنها ضریب دهند.

میرباقری همچنین درباره معرفی چهره های مردمی اظهار کرد: یکی از مزایای معرفی چهره مردمی تقویت همین سرمایه‌های اجتماعی است و بر همین اساس باید مورد توجه قرار گیرند. پرچم این حرکت به دست علی ضیا است و باید این حرکت را کمک کنیم تا به نتیجه برسد. هرچند این افراد علاقه ای به تبلیغ کارشان ندارند اما وظیفه ماست که آنها را معرفی کنیم.

بخشی از مراسم شب گذشته نیز به تجلیل از 11 چهره برگزیده سال 97 گذشت. نرگس کلباسی چهره برتر سال 97 به دلیل کسالتی که اعلام شد در این مراسم حضور نداشت اما باقی این چهره ها لوح های تقدیر خود را از دست مدیران دریافت کردند.

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش دیگر سخنران این مراسم بود که در سخنانی با تجلیل از حرکت صداوسیما نیز عنوان کرد: صداوسیما حرکت خوبی را در معرفی الگوها آغاز کرده است؛ الگوهایی که می‌توانند دل‌ها را به هم نزدیک کنند.

وی با اشاره به سردار سلیمانی عنوان کرد: سردار شهید سلیمانی الگویی بی‌نظیر بود که شهادتش شور عجیبی برای مردم ایجاد کرد و باعث شد ایران تمام قد برای او قیام کند.

این مراسم که با حضور مردمی از طبقات محروم هم همراه بود نماینده از دختران مدارس محروم داشت.

ژینا یکی از این دختران بود که پیش از این انتشار نامه اش درباره شرایط سخت درس خواندن در کانکسی که کلاس درس او بود کام خیلی ها را تلخ ها کرد و حالا او در این مراسم پشت تریبون قرار گرفت و نامه دیگری از بهبود شرایط مدرسه اش خواند.

مراسم معرفی چهره های مردمی سال 98 با خوانندگی امیر تاجیک به پایان رسید و قرار شد به زودی نام 40 نفر از این چهره ها اعلام شود تا در مرحله نهایی 10 تن از آنها برای رای گیری مردمی معرفی شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر
سیمین، عاشق زندگی بود

گفت‌وگو با عاطفه رضوی، یکی از علاقه‌مندان سیمین دانشور در صدمین سالروز تولد این نویسنده

سیمین، عاشق زندگی بود

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر