jamejamonline
سیستان و بلوچستان عمومی کد خبر: ۱۲۴۶۸۶۷   ۲۰ بهمن ۱۳۹۸  |  ۱۷:۵۳

فرمانده مرزبانی ناجا از ناکامی قاچاقچیان و کشف ۲ تن و ۹۵۴ کیلو و ۴۰۰ گرم انواع موادمخدر در مرز‌های استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

انهدام بزرگترین باند ترانزیت مواد مخدر در میرجاوه

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، سردار قاسم رضایی اظهار کرد: بامداد روز گذشته مرزبانان استان سیستان و بلوچستان با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی از فعالیت باند بزرگ قاچاق مواد مخدر در منطقه مرزی میرجاوه و برنامه‌ریزی این باند حرفه‌ای برای انتقال و ترانزیت محموله سنگین موادمخدر به مقصد کشور‌های اروپایی مطلع شدند و با تشدید اقدامات کنترلی و برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی، این موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: برای انهدام این باند بزرگ قاچاق موادمخدر، دلاورمردان هنگ مرزی میرجاوه، مسیر‌های تردد قاچاقچیان را شناسایی و با اعزام چند تیم پوششی و عملیاتی منطقه را در کنترل خود قرار دادند.

فرمانده مرزبانی ناجا ادامه داد: با پشتیبانی اطلاعاتی و هدایت عملیاتی مرزبانی استان، مرزبانان هنگ مرزی میرجاوه خودروی حامل مواد مخدر را در مناطق صعب العبور مرزی شناسایی و با اجرای آتش سنگین و درگیری مسلحانه آن را متوقف کردند.

سردار رضایی با بیان اینکه قاچاقچیان با توجه به تاریکی شب و صعب العبور بودن منطقه از محل متواری شدند، تصریح کرد: در این عملیات، جان بر کفان مرزبانی موفق شدند ضمن توقیف یک دستگاه خودرو، ۲ تن و ۹۵۴ کیلو و ۴۰۰ گرم انواع موادمخدر شامل ۲ تن و ۴۶۹ کیلوگرم تریاک و ۴۸۵ کیلو و ۴۰۰ گرم حشیش را به همراه مقادیر قابل توجهی سلاح و مهمات کشف کنند.

وی در پایان با تشکر از زحمات شبانه روزی مرزداران استان خصوصاً مرزبانان غیور هنگ مرزی میرجاوه که در این عملیات با رشادت و هوشمندی کامل عمل کردند، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی از کشور‌های غربی و اروپایی با قاچاق خانمانسوز مواد مخدر مبارزه می‌کند و خواسته ما از ملت‌های اروپایی این است که مبارزه با قاچاق افیونی را از دولت‌های خود مطالبه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

نیازمندی ها