jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۴۶۲۸۵ ۱۳ بهمن ۱۳۹۸  |  ۱۰:۲۷

یک مرد میانسال در فیلیپین بر اثر ابتلا به ویروس «کرونا» جان خود را از دست داد. او اولین قربانی این ویروس در خارج از چین است که جان خود را از دست می‌دهد.

مرد فیلیپینی، اولین قربانی کرونا در خارج از چین

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، یک مرد ۴۴ ساله روز گذشته (شنبه) در فیلیپین در مقابل ویروس مرگبار «کرونا» تسلیم شد و جان خود را از دست داد.

بنا به گزارش شبکه روسی «راشاتودی»، این اولین قربانی ابتلا به ویروس کرونا در خارج از چین است و پیش از این هیچ مورد تلفات ناشی از ابتلا به این ویروس بیرون از چین ثبت نشده بود.

گزارش‌ها حاکی از آن است که فرد مذکور یکی از شهروندان شهر «ووهان» استان «هوبی» چین بوده که بتازگی به فیلیپین بازگشته بود. ووهان مرکز شیوع ویروس کشنده کرونا است که چندین هفته است در قرنطینه است و رفت و آمد در این شهر بسیار محدود است.

تلویزیون دولتی چین روز یکشنبه خبر داد که روز شنبه ۴۵ نفر دیگر در استان هوبی به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند و شمار قربانیان این ویروس کشنده در چین به ۳۰۴ نفر افزایش یافت.

طبق گزارش راشاتودی، این مرد فیلیپینی بعد از مشاهده علائمی شبیه به آنفولانزا همچون سرفه و گلودرد، در بیک بیمارستان محلی بستری شد که در نهایت در مقابل این ویروس دوام نیاورد. این دومین مورد تأیید شده ابتلا به ویروس کرونا در فیلیپین بود که مورد اول نیز از ووهان به فیلیپین بازگشته بود.

فیلیپین روز پنجشنبه هفته گذشته، از کشف ابتلای اولین مورد به این ویروس کشنده که یک زن ۳۸ ساله چینی بود، خبر داد که روز ۲۱ ژانویه (اول بهمن ماه) از ووهان بازگشته بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ویروس انگلیسی و لزوم حساس بودن ما

ویروس انگلیسی و لزوم حساس بودن ما

وقتی وزیر بهداشت از شناسایی نخستین مورد ابتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در کشورمان خبر داد و گفت که او در یکی از بیمارستان‌های خصوصی بستری است و حال عمومی خوبی دارد، درواقع داشت خبر خوبی به ملت می‌داد، از این باب که هیچ پنهان‌کاری‌ای وجود ندارد و در مورد ویروس جهش‌یافته انگلیسی، عزمی برای مهار وجود دارد.

کرونا، سرما و آلودگی هوا

کرونا، سرما و آلودگی هوا

هوای تهران نزدیک به یک هفته است که در شرایط ناسالم قرار دارد و حجم زیادی از آلاینده‌ها وارد ریه شهروندان می‌شود.

مسؤولیت جهانی در عرصه سلامت

مسؤولیت جهانی در عرصه سلامت

روابط میان کشورها براساس مراوداتی که با هم دارند مبتنی بر اراده آزاد است. به این معنا که طرفین این اراده آزاد را دارند که بخواهند با کشورهای دیگر مراوده و رابطه داشته‌باشند و معامله و تجارت کنند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش