ورود ویروس جدید مرگبار به کشور ژاپن (میزبان المپیک ۲۰۲۰) سازمان بهداشت جهانی را وادار به برگزاری جلسه ای اضطراری کرد.
کد خبر: ۱۲۴۵۴۵۳
ویروس مرگبار المپیک ۲۰۲۰ را به خطر انداخت

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، به دلیل شیوع ویروس جدید مرگبار در چین که مواردی از ابتلا به آن در ژاپن (میزبان المپیک ۲۰۲۰) هم تایید شده، سازمان بهداشت جهانی (WHO) فردا (چهارشنبه) جلسه اضطراری برگزار می‌کند.

در چین تقریبا ۳۰۰ نفر به این ویروس آلوده شده اند و ۶ نفر در اثر ابتلا به این ویروس جدید جان باخته اند.

پس از آنکه یک متخصص از سوی دولت چین تأیید کرد که این ویروس می‌تواند به انسان منتقل شود، نگرانی در مورد شیوع ویروس افزایش یافته است.

کمیسیون بهداشت ملی چین امروز اعلام کرد که ۲۹۱ مورد تایید شده از ابتلا به ویروس شبیه به ذات الریه، از جمله ۷۷ مورد جدید وجود دارد.

منشاء این ویروس شهر ووهان چین بوده، از آن زمان به بعد موارد دیگری در مناطق این کشور (چین) و همچنین در تایلند، کره جنوبی و ژاپن که قرار است اواخر سال جاری میزبان بازی‌های المپیک و پارالمپیک باشد، مشاهده شده است. WHO پیشتر گفته بود که موردی از انتقال انسان به انسان پیدا نکرده است.

شهردار ووهان در پی شیوع این بیماری اقدامات مختلفی انجام داده، از جمله لغو جشن‌های سال نو که در این شهر برنامه ریزی شده است. اعتقاد بر این است که این ویروس از همان خانواده به عنوان سندرم شدید تنفسی حاد شدید (سارس) و سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS) است.

کمیته بین المللی المپیک (IOC) و کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در حال بررسی شیوع این بیماری و تأثیر آن در رویداد‌هایی هستند که قرار است ماه آینده در ووهان برگزار شود.

کشور چین قرار است از ۳ تا ۱۴ فوریه میزبان مسابقات انتخابی بوکس المپیک توکیو ۲۰۲۰ در منطقه آسیا و اقیانوسیه باشد.

شیوع این بیماری باعث شده به منظور محافظت از ورزشکاران، مسئولان و تماشاگران پیشنهاد شود مسابقات به مکان دیگری منتقل شود.فیلیپین از جمله کشور‌هایی است که برای میزبانی این رویداد ابراز علاقه کرده است.

ووهان همچنین از ۳ تا ۹ فوریه میزبان مرحله سوم مسابقات فوتبال بانوان، انتخابی المپیک درگروه B است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها