رئیس مجلس نمایندگان آمریکا رسما قطعنامه حاوی بند‌های استیضاح ترامپ را امضا کرد و آن را تحویل مجلس سنا داد.
کد خبر: ۱۲۴۵۰۱۸
پلوسی بندهای استیضاح ترامپ را تحویل سنا داد

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا رسما قطعنامه حاوی بند‌های استیضاح دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور را امضا کرد و آن را تحویل مجلس سنا داد.

پلوسی اعلام کرد که مجلس نمایندگان آمریکا روز ۱۸ دسامبر به وظایف خودش عمل کرده و ترامپ را در دو اتهام سوءاستفاده از قدرت و ممانعت در تحقیقات کنگره، در ارتباط با پرونده گفت‌وگوی تلفنی با رئیس‌جمهور اوکراین متهم شناخته و استیضاح کرده است.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا هنگام امضای بند‌های استیضاح ترامپ گفت: «امروز ما تاریخ‌ساز می‌شویم. هیچ‌کس بالاتر از قانون نیست.»

مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه ۱۵ ژانویه (۲۵ دی) موافقت خود را با ارسال بند‌های استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به مجلس سنای این کشور اعلام کرد.

طرح ارسال پرونده استیضاح ترامپ به سنا با ۲۲۸ رای موافق در برابر ۱۹۳ رای مخالف در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسید.

قانونگذاران آمریکایی همچنین موافقت خود را با افراد تعیین شده به عنوان دادستان‌های استیضاح ترامپ برای حضور در جلسه دادگاه سنا اعلام کردند.

«نانسی پلوسی» ساعاتی پیش، با ارسال پیامی در صفحه خود در فضای مجازی (توئیتر) نوشت: «امروز، افتخار آن را دارم که مسئولان استیضاح رئیس جمهور آمریکا را معرفی کنم.»

«آدام شیف» رئیس کمیته اطلاعات و «جری نادلر» رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا به همراه ۵ تن دیگر از اعضای مجلس نمایندگان در فهرست افراد معرفی شده نانسی پلوسی قرار دارند.

رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد آن چه جریان دارد محک و آزمونی برای قانون اساسی است و مجلس سنا نیز مانند رئیس جمهور در آستانه محاکمه قرار دارد.

ارسال بندهای استیضاح ترامپ به سنا در حالی انجام می‌گیرد که دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا به شواهد جدیدی درباره پرونده استیضاح ترامپ دست یافته‌اند که آن‌ها را به زودی ارائه ‌می‌کنند.

دموکرات‌های مجلس نمایندگان این هفته همراه با تحویل بند‌های استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به سنا، شواهد ارائه شده از طرف لِو پارناس Lev Parnas مشاور رودی جولیانی را نیز تسلیم خواهند کرد.

روزنامه آمریکایی واشنگتن تایمز نوشت: آدام شیف، جری نادلر، کارولین مالونی و الیوت انگل روسای چهار کمیته مجلس نمایندگان که بر استیضاح ترامپ نظارت دارند، اعلام کردند اسنادی جدید از پارناس دریافت کرده اند. پارناس بازرگان سابق اوکراینی بوده که با جولیانی وکیل ترامپ ارتباطاتی داشته است.

ترامپ با دو اتهام «سوء استفاده از قدرت» و «کارشکنی در کار کنگره» روبروست. رئیس جمهور آمریکا هرگونه تخلف را رد کرده و مکرراً استیضاح را به عنوان تعقیب توهمات و با هدف برگرداندن نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ اعلام کرده است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها