کارشناسان سازمان هواشناسی با درنظر گرفتن نقشه‌های ماهواره‌ای پیش‌بینی کرده‌اند شمالغربی ایران امروز شاهد بارش برف و باران قابل توجه است و رفته رفته غرب و شمال کشور هم تحت تاثیر سامانه بارشی جدید قرار خواهند گرفت.
کد خبر: ۱۲۴۴۷۴۴
شمالغرب کشور سفید پوش شد/ از تردد غیرضروری در جاده‌های غربی خودداری کنید

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، کارشناسان سازمان هواشناسی امروز دوشنبه 98/10/23 با در نظر گرفتن اطلاعات موجود نقشه‌های ماهواره‌ای شرایط جوی کشور را برای 24 ساعت آینده این‌گونه پیش‌بینی کرده‌اند ورود سامانه بارشی جدید از شمالغرب ایران استان‌های این منطقه را تحت تاثیر قرار داده و روند حرکت سامانه یاد شده تا 48 ساعت آینده شمال و بخش‌هایی از غرب کشور را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد.

گرمترین و سردترین نقطه ایران: اطلاعات ارسال‌‌شده از ایستگاه‌های هواشناسی در شهرهای مختلف به سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز 23 دی‌ماه 98 جزیره ابوموسی با 19 درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین نقطه و شهرستان شهرکرد با 9 درجه سانتی‌گراد زیر صفر سردترین نقطه کشور است.

وضعیت جوی استان‌ها: اطلاعات ماهواره‌ای از شرایط جوی کشور نشان می‌دهد امروز 98/10/23 بیشتر نقاط کشورمان آسمانی صاف همراه با وزش باد خواهند داشت؛ به این ترتیب شرایط جوی استان‌ها در 24 ساعت آینده این گونه است؛

اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی زنجان، کردستان، کرمانشاه آسمان ابری همراه با بارش قابل توجه برف که در برخی مناطق بارش بیشتر از 15 سانتیمتر خواهد بود. مازندران، مرکزی، لرستان آسمان ابری همراه با بارش باران پراکنده؛ خراسان جنوبی، ایلام، خراسان شمالی، نیمه‌ابری با روند افزایشی حجم ابر؛ سواحل کیش، قشم و بندرعباس وزش باد و دریا مواج است؛ سایر نقاط کشور هم امروز آسمانی صاف و بدون پدیده خاص جوی را تجربه می‌کنند. این درحالی است که کلانشهرهای تهران و اصفهان با توجه به شرایط پایدار جوی امروز شاهد افزایش آلاینده‌های جوی خواهند بود.

وضعیت جوی پایتخت: کارشناسان سازمان هواشناسی آسمان پایتخت را امروز دوشنبه 23 دی‌ماه 98 نیمه‌ابری و غبارآلود پیش‌بینی کرده‌اند، این درحالی است که تهرانی‌ها با توجه به شرایط جوی امروز در گرمترین ساعت 7 درجه سانتی‌گراد بالای صفر و در خنک‌ترین ساعت هم 2 درجه سانتی‌گراد زیر صفر را تجربه می‌کنند.

وضعیت راه‌ها: کارشناسان اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با درنظر گرفتن اطلاعات امروز 23 دی‌ماه سازمان هواشناسی و گزارش‌های دریافتی از ایستگاه‌های مستقر در سراسر مسیرهای مواصلاتی کشور اعلام کرده‌اند، اگرچه در برخی نقاط کوهستانی شاهد بارش شدید برف و باران بوده‌ایم، با تلاش ماموران اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بیشتر محورهای مواصلاتی اصلی کشور امروز باز و تردد در آنها ادامه دارد. این درحالی است که در برخی از محورهای مواصلاتی شمالغرب ایران با توجه به روند افزایشی بارش برف تردد کند و تنها با استفاده از تجهیزات زمستانی امکان‌پذیر است و در استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان به دلیل سیل اخیر برخی محورها همچنان درگیر پیامدهای جاری شدن سیل هستند و تردد در آنها غیرممکن است. کارشناسان این سازمان توصیه می‌کنند رانندگان بهتر است قبل از حرکت با استفاده از اطلاعات سامانه ترافیک جاده‌ای www.141.ir یا تلفن‌ گویای 141 زمان و مسیر سفر خود را مدیریت کنند.

• محور ــ هراز: در کل مسیر آسمان صاف و بدون پدیده خاص جوی گزارش شده است.

• محور فیروزکوه: در کل مسیر آسمان صاف و بدون پدیده خاص جوی گزارش شده است.

•محور کرج ــ چالوس: در کل مسیر آسمان نیمه‌ابری و در برخی مناطق بارش‌ پراکنده باران گزارش شده است.

•محور تهران ــ قزوین: در کل مسیر آسمان صاف و بدون پدیده خاص جوی گزارش شده است.

•محور قزوین ــ رشت: در کل مسیر آسمان ابری همراه با بارش باران گزارش شده است.

• محور قزوین ــ زنجان ــ تبریز: در کل مسیر آسمان ابری که از زنجان به بعد بارش پراکنده برف در نقاط مرتفع گزارش شده است.

• محور سمنان ــ دامغان: در کل مسیر آسمان صاف و بدون پدیده خاص جوی گزارش شده است.

• محور بجنورد ــ اسفراین: آسمان کل مسیر آسمان صاف و بدون پدیده خاص جوی گزارش شده است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها