مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور طی بعد از ظهر فردا (۱۸ دی ماه) خبرداد.
کد خبر: ۱۲۴۴۲۹۷
ورود سامانه بارشی به کشور عصر چهارشنبه

به گزارش جام جم آنلاین، صادق ضیاییان در گفتگو با ایسنا افزود: امروز (۱۷ دی) تا ظهر روز چهارشنبه (۱۸ دی ماه) در غالب مناطق کشور جو آرام خواهد بود که در مناطق صنعتی و پرجمعیت بر میزان آلاینده‌های جوی افزوده می شود.

وی ادامه داد: بعدازظهر فردا (۱۸ دی ماه) سامانه بارشی از غرب وارد کشور می‌شود که ابتدا استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، برخی مناطق جنوب غرب استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و در اواخر وقت دامنه‌های البرز غربی در استان‌های زنجان، قزوین، کرج و تهران را در بر می‌گیرد و سبب بارش باران و برف و در برخی مناطق وزش باد شدید موقتی و در مناطق جنوبی گاهی سبب رگبار و رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی‌ و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: در استان‌های لرستان، غرب چهارمحال و بختیاری، برخی مناطق کرمانشاه، جنوب و غرب کردستان بارش از شدت بیشتری خواهد بود. پنج شنبه (۱۹ دی ماه) علاوه بر فعالیت این سامانه در نیمه غربی کشور، بتدریج در سواحل دریای خزر و بخش‌ هایی از جنوب کشور در استان‌های فارس، بوشهر و هرمزگان و به‌صورت پراکنده در شمال شرق کشور سبب افزایش ابر، بارندگی گاهی با وزش باد نسبتا شدید می‌شود. پنج‌شنبه (۱۹ دی ماه) به دلیل نفوذ جریانات سرد شمالی دما روی سواحل دریای خزر کاهش می یابد.

وی افزود: جمعه (۲۰ دی) سامانه بارشی فعالی جنوب و جنوب شرق کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد و در استان‌های فارس، کرمان، جنوب بوشهر، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و برخی مناطق جنوبی یزد رگبار باران همراه با رعد و برق و گاهی با وزش باد نسبتا شدید پیش‌بینی می‌شود. بارندگی در استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان از شدت بیشتری برخوردار است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: در استان‌های واقع در سواحل دریای خزر و خراسان شمالی بارش باران و برف و در استان‌های واقع در شمال غرب و غرب کشور بارش پراکنده خواهد بود. شنبه (۲۱ دی) فعالیت این موج با شدت کمتر در جنوب شرق و شرق و بخش‌هایی از جنوب کشور ادامه خواهد داشت علاوه بر آن در سواحل دریای خزر و قسمت‌های مرکزی کشور نیز بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۸ دی) کمی ابری و غبار محلی در اوایل شب افزایش ابر گاهی همراه با بارش پراکنده با بیشترین و کمترین دمای ۱۰ و صفر درجه سانتیگراد خواهد بود. آسمان پایتخت پس فردا (۱۹ دی ماه) ابری در بعضی ساعات همراه با بارش باران و برف و وزش باد و در بعد از ظهر کاهش ابر پیش‌بینی می‌شود و دمای هوا در گرمترین و سردترین زمان به ۹ و صفر درجه سانتیگراد می‌رسد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها