خطیب نماز جمعه تهران گفت: آمریکایی‌ها به خصوص ترامپ مطمئن باشند روز آن‌ها را تبدیل به شام سیاه می‌کنیم و دگر آرامش نخواهند داشت.
کد خبر: ۱۲۴۳۹۴۴
آمریکایی‌ ها در دنیا دیگر آرامش نخواهند داشت

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری صدا و سیما، آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه اول نمازجمعه تهران افزود: مطالبی آماده کرده بودم که خبر شهادت سردار رشیدی که فدایی اباعبدالله الحسین (ع) است به من رسید، این طلبه ناچیز چهار دهه با این مرد بزرگ آشنا بودم و ما را دعوت کرد به کرمان و خانه خود را به اسم فاطمیه قرار داده بود، آفرین بر این سرباز حضرت فاطمه زهرا (س)، موضوع خطبه را هم عوض کردم، چون ادب همین را اقتضا می‌کرد و خطبه اول را از این سردار رشید اسلام می‌گویم.

امام جمعه موقت تهران گفت: ایشان (سردار سلیمانی) متولد ۱۳۳۵ بود و دقیقا در سن ۶۳ سالگی به شهادت رسید، از ۲۴ سالگی رزمنده بود و ۴۰ سال مجاهد خستگی ناپذیر بود، مرد بزرگی بود که جای جای جبهه او را می‌شناختند و گویا اسم قاسم سلیمانی گره خورده بود با جبهه و جنگ و بار‌ها تا مرز شهادت پیش رفت.

وی افزود: خدا خواست که این بزرگ مرد زنده بماند تا در این موقع حساس تاریخ اسلام، داعش را نابود کند، ولی او به امید شهادت زنده بود و حتی روز‌های آخر آرزوی شهادت داشت و به رهبر انقلاب هم گفته بود که دعا کنید من شهید شوم.

آیت الله خاتمی گفت: چون سردار سلیمانی، سردار علی (ع) بود و امیرالمومنین (ع) هم به امید شهادت زنده بود و در نهج البلاغه آمده است «من علی به امید شهادت زنده ام لذا زمانی که شمشیر فرق مبارک علی (ع) را شکافت حضرت علی (ع) فرمود فزت و رب الکعبه».

وی افزود: شهید ما سلیمانی عزیز دیشب به وصلش رسید و چه تعبیر قشنگی (رهبر انقلاب) گفتند که دیشب به آرزوی دیرینه خود رسید، اما نکته دوم باید بگویم که شهید سلیمانی مصداق بارز آیه ۲۳ سوره احزاب است چنانچه برخی از مومن‌ها اسم ایمان را دارند، اما برخی‌ها صادقانه پای ایمان خود می‌ایستند و شهید سلیمانی از این مرد‌های بزرگ تاریخ بود که آرزوی شهادت داشت و صداقت در ایمان جلوه برجسته حاج قاسم سلیمانی بود.

خطیب نمازجمعه تهران گفت: سردار سلیمانی مالک اشتر ولایت بود، از داغ‌های سنگینی که بر قلب ولایت وارد شد، داغ حاج قاسم سلیمانی، داغ مالک اشتر علی بود و در دریای ماتم فرورفت.

آیت الله خاتمی افزود: مالک امروز سردار شهید سلیمانی بود، بزرگمردی که در جلسات مختلف وقتی به او می‌گفتند سرلشکر سلیمانی؛ می‌گفت، به من بگویید سرباز ولایت، من افتخار می‌کنم که سرباز ولایت باشم.

وی ادامه داد: بدون هیچ تردیدی راه او و کار او ادامه دارد و همرزمان راه او را به فضل خدا ادامه می‌دهند و به فضل خدا خواب راحت را از چشم ترامپ خواهند ربود.

امام جمعه موقت تهران افزود: امریکایی‌ها به خصوص ترامپ مطمئن باشند خون شهید سلیمانی خواهد جوشید و انتقامی می‌گیریم که روز آن‌ها را تبدیل به شام سیاه می‌کنیم و به یاری خداوند امریکایی‌ها بدانند که فتح نکردند بلکه گام به گام به سقوط نزدیک شدند و اعلام می‌کنیم که امریکایی‌ها در دنیا دیگر آرامش نخواهند داشت.

آیت الله خاتمی گفت: شهید سلیمانی تنها چهره ایرانی نبود، چهره بین المللی جهان اسلام بود و امروز جهان مقاومت در عراق، در سوریه، در لبنان همه جا داغ دار سردار سلیمانی هستند و الان به فضل خدا وقت آن است که منطقه از وجود جانور‌های موذی پاک شود، الان وقت آن است که مقاومت به دشمنان بگوید «گورتان را گم کنید».

وی افزود: به یاری خداوند به دنیا خواهیم گفت که راه سلیمانی ادامه دارد و این راهی است که بی رهرو نخواهد ماند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها