jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۴۳۷۰۴ ۰۹ دی ۱۳۹۸  |  ۲۰:۵۶

«گاردین» نوشته است که سردار سلیمانی در فعالیت‌های منطقه‌ای ایران نقشی محوری ایفا می‌کند.

سردار سلیمانی در میان ۱۰ چهره اثرگذار سیاست بین‌الملل از دید «گاردین»

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، روزنامه «گاردین» روز یکشنبه در گزارشی با موضوع چهره‌های کمتررسانه‌ای که در سال آینده میلادی می‌توانند سیاست و روابط بین‌المللی را تحت تأثیر قرار دهند، از سردار «قاسم سلیمانی» به عنوان چهره‌ای محوری در فعالیت‌های منطقه‌ای ایران یاد کرده است.

این روزنامه با اشاره به اینکه در هر کشور، چهره‌هایی وجود دارند که به دور از دید رسانه‌ها در سیاستگذاری و پیشبرد اهداف کشور اثرگذار هستند، در گزارش خود به ۱۰ نفر از افرادی اشاره کرده که «کمتر شناخته‌ شده، اما بسیار بانفوذ» هستند و در پشت صحنه ایفای نقش می‌کنند.

گاردین سردار سلیمانی را «مسئول عملیات‌های مخفی ایران در خارج از کشور» و «یکی از قدرتمندترین چهره‌های خاورمیانه» توصیف کرده و نوشته است که وی در قلب فعالیت‌های منطقه‌ای ایران قرار دارد و آمریکا و اسرائیل چندین بار برای حذف وی تلاش کرده‌اند.

«ولادیسلاو سورکوف» مشاور بانفوذ رئیس‌جمهور روسیه، «سیبث ندیا» سخنگوی دولت فرانسه، «آجیت کومار دووال» مشاور امنیت ملی نخست‌وزیر هند، «استفان میلر» مشاور رئیس‌جمهور آمریکا، «محمد حمدان داگالو» فرمانده نیروهای واکنش سریع سودان، «پتر آلتمایر» وزیر امور اقتصادی و مشاور صدر اعظم آلمان، «ابراهیم کالین» مشاور ارشد و سخنگوی رئیس‌جمهور ترکیه، «لیا هه» معاون نخست‌وزیر و نماینده چین در مذاکرات تجاری با آمریکا و «میگوئل دیاز-کانال» رئیس‌جمهور کوبا دیگر چهره‌هایی است که در این گزارش از آن‌ها نام برده شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مصاف جدی با یقه سفیدها

مصاف جدی با یقه سفیدها

تاکنون تلاش‌های زیادی برای احقاق حقوق مردم و اجرای عدالت قضایی و اجتماعی از سوی آیت‌ا... رئیسی، رئیس قوه‌قضاییه صورت گرفته و نتایجی در برداشته است اما با این وصف، موضوع صدور دستورالعمل اجرایی قانون اعاده اموال نامشروع مسؤولان را شاید بتوان جزو برجسته‌ترین اقدامات صورت گرفته در این زمینه دانست.

مذاکره نکردیم، جنگ هم نمی‌شود

مذاکره نکردیم، جنگ هم نمی‌شود

در چند روز گذشته لفاظی‌های بسیاری مبنی بر این‌که ممکن است یک جنگ بین ایالات متحده آمریکا و جمهوری اسلامی ایران رخ دهد صورت گرفته است که بیشترین سهم در این لفاظی‌ها مربوط به دیپلمات‌های غربی و رسانه‌های نزدیک و وابسته به آنها بوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر