مدارس ابتدایی، مراکز پیش دبستانی و مهد کودک‌های شهرهای تبریز، سردرود و باسمنج روز سه شنبه ۳ دی به علت آلودگی هوا تعطیل اعلام شد.
کد خبر: ۱۲۴۳۱۵۰
مدارس ابتدایی تبریز برای چهارمین روز متوالی تعطیل شد

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، مدارس ابتدایی، مراکز پیش دبستانی و مهد کودک‌های شهرهای تبریز، سردرود و باسمنج روز سه شنبه 3 دی به علت آلودگی هوا تعطیل اعلام شد.

بر اساس تصمیم کارگروه اضطراری کاهش آلودگی هوا، با توجه به پایدار بودن وضعیت جوی شهر تبریز و به منظور پیشگیری از افزایش آلایندگی، مدارس شهرهای تبریز، سردرود و باسمنج در مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی، در روز سه شنبه 3 دی در دو نوبت صبح و بعدازظهر تعطیل خواهد بود.

بر اساس آخرین آمار مرکز سنجش کیفی هوا اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی شاخص کیفی هوای کلانشهر تبریز (میانگین 24 ساعت گذشته) بر اساس پارامتر ذرات کمتر از 2.5 میکرون نزدیک به 110 بوده و وضعیت هوا ناسالم برای گروه‌های حساس است که در برخی مناطق مرکزی شهر به مرز ناسالمی برای عموم نزدیک می‌شود.

شاخص کیفی هوا (AQI) یا شاخص آلودگی هوا (PSI) نیز معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن‌دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از 10 میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از 2.5 میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف هستند، تبدیل به یک عدد بدون واحد کرده و وضعیت آلودگی هوا را سطوح مختلف نمایش می‌دهد.

بر‌اساس شاخص آلودگی هوا، این شاخص از صفر تا 50 هوای پاک، 51 تا 100 هوای سالم، 101 تا 150 ناسالم برای گروه‌های حساس، 151 تا 200 ناسالم برای عموم، 201 تا 300 بسیار ناسالم، 301 تا 500 خطرناک است.

با این حساب وضعیت لحظه‌ای آلودگی هوای تبریز نزدیک به 110 است، ناسالم است و مردم از خروج غیرضروری از منازل خودداری کنند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها