jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۲۴۲۹۴۷   ۳۰ آذر ۱۳۹۸  |  ۱۵:۵۹

مدیر کل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت گفت: با دریافت شناسه رهگیری توسط تولیدکنندگان، شبکه موثری برای مبارزه با قاچاق شکل خواهد گرفت.

ارائه شناسه رهگیری کالا برای مبارزه با قاچاق

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، عباس هاشمی با بیان اینکه بزرگترین مشکلی که صنعت لوازم خانگی را مورد تهدید قرار می‌دهد، قاچاق است، افزود: اگر تولیدکنندگان تا پایان سال شناسه رهگیری خود را دریافت کنند، شبکه موثری برای مبارزه با قاچاق قطعاً در کشور شکل خواهد گرفت.

وی درباره تعمیق ساخت داخل نیز گفت: ساخت داخل از سیاست‌های اصلی وزارت صمت است که در این باره میز تعمیق ساخت داخل لوازم خانگی را با کاهش ارزبری ۲۵۰ میلیون یورویی در نیمه دوم دی امسال برگزار می‌کنیم تا تولیدکنندگانی که به تعمیق ساخت داخل مبادرت می‌کنند و میزان ساخت داخل آن‌ها نیز رقم قابل توجهی است، محصولات تولیدی خود را در شکل قرارداد‌ها رونمایی کنند.

هاشمی ادامه داد: میز ساخت داخل در حوزه تاسیسات (صنایع حرارتی –برودتی) را با ۵۰ میلیون یورو کاهش ارزبری پس از میز ساخت داخل لوازم خانگی برگزار خواهیم کرد.

مدیر کل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت در خصوص احیای نشان‌های تجاری تولیدی راکدی که مردم با آن‌ها خاطره دارند، نیز گفت: این موضوع در دستور کار ما قرار دارد و در این باره نشان تجاری آزمایش نیز اکنون در حال برون سپاری (out source) محصولات خود است.

وی بیان کرد: در گرمسار ساخت کارخانه جدید تولید محصولات با نشان تجاری ارج شروع شده که البته این واحد انتخاب محصول را انجام داده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر