jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۲۴۲۹۴۷ ۳۰ آذر ۱۳۹۸  |  ۱۵:۵۹

مدیر کل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت گفت: با دریافت شناسه رهگیری توسط تولیدکنندگان، شبکه موثری برای مبارزه با قاچاق شکل خواهد گرفت.

ارائه شناسه رهگیری کالا برای مبارزه با قاچاق

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، عباس هاشمی با بیان اینکه بزرگترین مشکلی که صنعت لوازم خانگی را مورد تهدید قرار می‌دهد، قاچاق است، افزود: اگر تولیدکنندگان تا پایان سال شناسه رهگیری خود را دریافت کنند، شبکه موثری برای مبارزه با قاچاق قطعاً در کشور شکل خواهد گرفت.

وی درباره تعمیق ساخت داخل نیز گفت: ساخت داخل از سیاست‌های اصلی وزارت صمت است که در این باره میز تعمیق ساخت داخل لوازم خانگی را با کاهش ارزبری ۲۵۰ میلیون یورویی در نیمه دوم دی امسال برگزار می‌کنیم تا تولیدکنندگانی که به تعمیق ساخت داخل مبادرت می‌کنند و میزان ساخت داخل آن‌ها نیز رقم قابل توجهی است، محصولات تولیدی خود را در شکل قرارداد‌ها رونمایی کنند.

هاشمی ادامه داد: میز ساخت داخل در حوزه تاسیسات (صنایع حرارتی –برودتی) را با ۵۰ میلیون یورو کاهش ارزبری پس از میز ساخت داخل لوازم خانگی برگزار خواهیم کرد.

مدیر کل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت در خصوص احیای نشان‌های تجاری تولیدی راکدی که مردم با آن‌ها خاطره دارند، نیز گفت: این موضوع در دستور کار ما قرار دارد و در این باره نشان تجاری آزمایش نیز اکنون در حال برون سپاری (out source) محصولات خود است.

وی بیان کرد: در گرمسار ساخت کارخانه جدید تولید محصولات با نشان تجاری ارج شروع شده که البته این واحد انتخاب محصول را انجام داده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر