jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۲۴۲۹۴۷ ۳۰ آذر ۱۳۹۸  |  ۱۵:۵۹

مدیر کل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت گفت: با دریافت شناسه رهگیری توسط تولیدکنندگان، شبکه موثری برای مبارزه با قاچاق شکل خواهد گرفت.

ارائه شناسه رهگیری کالا برای مبارزه با قاچاق

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، عباس هاشمی با بیان اینکه بزرگترین مشکلی که صنعت لوازم خانگی را مورد تهدید قرار می‌دهد، قاچاق است، افزود: اگر تولیدکنندگان تا پایان سال شناسه رهگیری خود را دریافت کنند، شبکه موثری برای مبارزه با قاچاق قطعاً در کشور شکل خواهد گرفت.

وی درباره تعمیق ساخت داخل نیز گفت: ساخت داخل از سیاست‌های اصلی وزارت صمت است که در این باره میز تعمیق ساخت داخل لوازم خانگی را با کاهش ارزبری ۲۵۰ میلیون یورویی در نیمه دوم دی امسال برگزار می‌کنیم تا تولیدکنندگانی که به تعمیق ساخت داخل مبادرت می‌کنند و میزان ساخت داخل آن‌ها نیز رقم قابل توجهی است، محصولات تولیدی خود را در شکل قرارداد‌ها رونمایی کنند.

هاشمی ادامه داد: میز ساخت داخل در حوزه تاسیسات (صنایع حرارتی –برودتی) را با ۵۰ میلیون یورو کاهش ارزبری پس از میز ساخت داخل لوازم خانگی برگزار خواهیم کرد.

مدیر کل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت در خصوص احیای نشان‌های تجاری تولیدی راکدی که مردم با آن‌ها خاطره دارند، نیز گفت: این موضوع در دستور کار ما قرار دارد و در این باره نشان تجاری آزمایش نیز اکنون در حال برون سپاری (out source) محصولات خود است.

وی بیان کرد: در گرمسار ساخت کارخانه جدید تولید محصولات با نشان تجاری ارج شروع شده که البته این واحد انتخاب محصول را انجام داده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر