jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۴۲۸۰۹ ۲۷ آذر ۱۳۹۸  |  ۱۷:۳۷

انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در شمال شرقی سوریه به کشته شدن پنچ و زخمی شدن پانزده نفر دیگر منجر شد.

5 کشته و 15 زخمی بر اثر انفجار در سوریه

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، یک خودروی بمب‌گذاری شده عصر روز چهارشنبه در نزدیکی رستوارنی در شهرک «مبروک» واقع در غرب شهر راس العین (شمال شرقی سوریه) منفجر شد.

خبرگزاری دولتی سوریه «سانا» گزارش داد که بر اثر این انفجار، پنج نفر از غیرنظامیان سوری کشته و پانزده نفر زخمی شدند.

منابع بیمارستانی سوریه گزارش دادند که وضعیت جسمانی برخی از زخمی‌ها وخیم است و احتمال افزایش تعداد تلفات وجود دارد.

شهر راس‌ العین و شهرک‌ها و روستاهای اطراف آن که تحت سیطره ارتش ترکیه قرار دارند، طی هفته‌های گذشته شاهد انفجارهای مختلف بوده‌اند که آخرین مورد آن در تاریخ پنجم ماه جاری میلادی رخ داده بود. در نتیجه این انفجار، دو نفر کشته و شش نفر زخمی شدند.

ارتش ترکیه با همراهی شبه‌نظامیان وابسته به خود موسوم به «ارتش آزاد سوریه»، از ۱۷ مهرماه به بهانه مبارزه با شبه‌نظامیان کُرد مسلح وارد شمال سوریه و نزدیک راس العین شده و تا سی کیلومتر هم پیشروی کرده‌اند، اما مسئولان سوری آن را مصداق «اشغالگری» خواندند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر